ciecie-plytek
12 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

W jaki sposób ciąć płytki ceramiczne?
5 (100%) / 2 głosów

W jaki sposób ciąć płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne znajdują szerokie zastosowanie, nie tylko w naszych domach. Jeżeli nieco rozejrzymy się w miejscach, w których na co dzień przebywamy, szybko zauważmy ich obecność szkołach, budynkach biurowych, galeriach handlowych i wszelkiego rodzaju obiektach użyteczności publicznej. Aby mogły być wykorzystane, muszą najpierw zostać przycięte do odpowiedniego rozmiaru. Jak najlepiej jest ciąć płytki ceramiczne?

Water Jet – innowacyjna technologia do cięcia płytek ceramicznych

Cięcie płytek ceramicznych najlepiej jest powierzyć profesjonalnym firmom wykorzystującym technologię Water Jet. Pozwala wykonać precyzyjne cięcie za pomocą strumienia wody pod dużym ciśnieniem. Gwarantuje najbardziej spektakularne rezultaty i pozwala na pracę z ceramiką, terakotą, gresem, i różnego rodzaju mozaikami oraz posadzkami.

Wykonywanie cięcia za pomocą nożyków, pił bądź tarcz jest bardzo ryzykowne w przypadku kruchych materiałów, takich jak ceramika. Może się okazać, że nie będziemy w stanie wyciąć bardziej skomplikowanych kształtów, a nawet przy tych prostych powstaną trudne do zatuszowania ubytki. Water Jet jest odpowiedzią na takie problemy. Pozwala ciąć płytki, wykonywać skomplikowane wzory, formatować i fazować materiały. A przy tym nie powoduje pylenia i nadaje się zarówno do produkcji wielko-, jak i małoseryjnej.

Zalety cięcia technologią Water Jet

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na cięcie technologią Water Jet? To pytanie zadaliśmy naszemu ekspertowi z firmy Centrum Precyzyjnego Cięcia w Nadarzynie koło Warszawy, która wykorzystuje wskazaną technikę:

Cięcie technologią Water Jet to precyzyjne cięcie wodą, które nie wymaga dalszej obróbki, ponieważ nie powoduje odkształceń materiału oraz mikropęknięć. Pozwala na przycięcie niemal każdego rodzaju materiału, co świadczy o uniwersalności i wszechstronności wykorzystania tej technologii. Ponadto jest to metoda ekologiczna, ponieważ nie powoduje powstania pyłu ani szkodliwych oparów. Nie produkuje też odpadów, które są charakterystyczne dla cięcia tradycyjnymi sposobami. Water Jet to dobry wybór.

W jaki sposób działa technologia Water Jet?

Technologia Water Jet polega na użyciu nowoczesnych, wytrzymałych materiałów i maszyn, które sprężają wodę do 4000 atmosfer, aby przekazać ją do głowicy tnącej, sterowanej za pomocą komputera. Na głowicy znajduje się malutka kryza, która ma średnicę ułamka mm. To właśnie tam energia ukryta w ciśnieniu wody może zamienić się w energię kinetyczną, co skutkuje ogromną prędkością wody, wynoszącą 1000 m/s i niezwykle precyzyjnym cięciem.

Maszyna w połączeniu z najlepszym oprogramowaniem gwarantuje gładkie krawędzie i efekt, jakiego oczekiwaliśmy. Technologia Water Jet pozwala na cięcie materiałów do 20 cm grubości i idealnie nadaje się do wykorzystania w przypadku płytek ceramicznych.