firma-sprzatajaca
23 października 2018

Kategoria:
Inne

Usługi sprzątające dla firm – zalety rozwiązania
5 (100%) / 1 głosów

Usługi sprzątające dla firm – zalety rozwiązania

Porządek w biurze to kwestia niezwykle istotna, bowiem wpływa nie tylko na komfort pracy, ale również bezpieczeństwo oraz zdrowie pracowników. Jak jednak o niego zadbać? Trudno wymagać od podwładnych, żeby sami zajmowali się sprzątaniem biura w czasie pracy, zaś samodzielne zatrudnienie osoby od sprzątania jest dość kosztowne. Rozwiązaniem preferowanym przez większość przedsiębiorstw jest skorzystanie z usług zewnętrznych firm sprzątających.

Oszczędność pieniędzy i czasu

Korzystanie z usług firm sprzątających jest rozwiązaniem bardzo oszczędnym – to dlatego decyduje się na nie większość przedsiębiorstw, szczególnie małych i średnich. Z czego wynikają te oszczędności? Przede wszystkim z braku konieczności zatrudnienia własnego pracownika, któremu należy nie tylko zapłacić pełną, comiesięczną pensję, ale również pokryć koszty ubezpieczenia i zapłacić podatek. Do tego dochodzą również koszty wyposażenia pracownika w niezbędne do pracy narzędzia (np. odkurzacz), akcesoria oraz środki czyszczące. Korzystając z usług sprzątania świadczonych przez zewnętrzne firmy pokrywamy jedynie koszt wykonania owych usług – nie martwimy się żadnymi dodatkowymi kosztami. Niemniej istotną kwestią jest, że nie tracimy czasu na poszukiwania pracownika i mamy pewność, że niezależnie od czynników losowych, np. chorób pracownika, nasze biuro będzie posprzątane.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo usługi

Firmy świadczące usługi sprzątające, takie jak Euro-Podłoga System, która działa już od 1991 roku, bardzo rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków – zatrudniają wykwalifikowanych, uczciwych pracowników i posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Daje nam to gwarancję, że biuro lub inne pomieszczenia naszej firmy zostaną posprzątane bardzo starannie, a sprzęty, takie jak komputery i inne cenne wyposażenie będą bezpieczne. W razie uszkodzenia naszej własności podczas sprzątania, straty zostaną pokryte w ubezpieczenia.

Kompleksowa obsługa

W ofercie firm sprzątających znajdziemy bardzo szeroki wachlarz usług. Przykładem jest firma Euro-Podłoga System, która poza standardowym codziennym sprzątaniem biur, hal produkcyjnych i magazynów, proponuje również:

  • Mycie agregatami wysokociśnieniowymi
  • Sprzątanie w miejscach trudno dostępnych
  • Sprzątanie po budowie i remoncie
  • Konserwację powierzchni z PCV, betonu, marmuru czy parkietu
  • Pranie wykładzin dywanowych
  • Impregnację granitogresów
  • Mycie okien oraz innych powierzchni szklanych
  • Czyszczenie żaluzji pionowych przy użyciu metody ultradźwiękowej
  • Koszenie trawnika oraz inne prace konserwacyjne terenów zielonych.