30 maja 2018

Kategoria:
Inne

Usługi rolnicze – przegląd ofertowy
5 (100%) / 1 głosów

Usługi rolnicze – przegląd ofertowy

Na jakie usługi rolnicze mogą liczyć klienci firm oferujących rozwiązania dla gospodarstw rolnych? Postanowiliśmy to sprawdzić i okazało się, że oferta jest bardzo ciekawa i różnorodna. Usługi rolnicze są ekonomicznym rozwiązaniem, wykonywanym przez specjalnie wykwalifikowanych pracowników i przy pomocy najwyższej jakości sprzętu – maszyn rolniczych, ciągników czy kombajnów. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury.

Jakie usługi rolnicze są najczęściej wykonywane?

Firmy, które oferują usługi rolnicze, najwięcej pracy mają w sezonie. Świadczą wtedy m.in. usługi siewu kukurydzy oraz buraków, prasowania słomy i siana, zbioru sianokiszonki i kukurydzy na zielonkę czy koszenia kombajnem zbożowym. W zależności od możliwości i zapotrzebowania pomagają również w odwozie zielonki lub ziarna do skupu. Coraz większą popularnością cieszą się usługi doglebowej aplikacji gnojownicy przy pomocy wozu asenizacyjnego.

Wszystkie wymienione usługi są możliwe dzięki profesjonalnym maszynom – ciągnikom, kombajnom, prasie, sieczkarni i siewnikowi punktowemu. Ich dobra kondycja jest niezbędna do wykonywania prac rolniczych. Każdy przestój spowodowany awarią może odbić się negatywnie zarówno na klientach, jak i usługodawcy, dlatego maszyny rolnicze, z których korzystają firmy rolnicze są nie tylko czyszczone i odpowiednio przechowywane, ale także regularnie serwisowane. Należy pamiętać, że wszelkie koszty z tym związane (np. części zamienne i płyny eksploatacyjne) są pokrywane z kieszeni przedsiębiorców, dlatego muszą oni mieć na uwadze rentowność swojego biznesu.

Opłacalność usług rolniczych

Jak wygląda realizacja tego typu usług, aby wszystkie czynności były opłacalne dla przedsiębiorców?

Podczas planowania zwracamy szczególną uwagę na jak najbardziej optymalne wykorzystanie naszych maszyn w odpowiednim dla klienta momencie, dzięki czemu ograniczamy przejazdy pomiędzy gospodarstwami do minimum – wyjaśnia ekspert z firmy Kagro, która oferuje uprawę gleby, siew kukurydzy i buraków, rozrzucanie oborników i wapna oraz transport płodów rolnych. – Ceny ustalane są w oparciu o cennik Polskiego Związku Pracodawców i Usługodawców Rolniczych, ale musimy również przeprowadzić szczegółową analizę finansową, która wskaże nam, czy cena danej usługi jest adekwatna do poniesionych przez nas kosztów. Przy okazji możemy, z korzyścią dla naszych klientów, obniżyć nieco koszty dzięki lepszej i wydajniejszej organizacji pracy i eliminacji zbędnych wydatków z naszej strony.