toyota-hybrydowa
31 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Toyota hybrydowa. Na czym polega jej innowacyjna technologia?
5 (100%) / 2 głosów

Toyota hybrydowa. Na czym polega jej innowacyjna technologia?

Toyota to prawdziwy pionier na rynku pojazdów hybrydowych. Modele takie jak Prius czy Auris zyskały status kultowych, wpisując się na stałe w krajobraz polskich i zagranicznych dróg. Co stoi za fenomenem popularnych hybryd? Dlatego napęd Hybrid Synergy Drive koncernu Toyota okazał się przełomowym, na trwałe zmieniając rynek motoryzacyjny?

Połączenie doskonałe

Hybrid Synergy Drive marki Toyota wykorzystuje największe dobrodziejstwa napędu elektrycznego – jego oszczędność i elastyczność – przy jednoczesnym zniwelowaniu najistotniejszej wady, czyli ograniczonego zasięgu działania. Stało się to możliwe dzięki równoległemu wdrożeniu silnika spalinowego jako podstawowego źródła energii. W teorii mamy zatem do czynienia z napędem spalinowo-elektrycznym. HSD nie obowiązują jednak ścisłe definicje. Technologia hybrydowa Toyota wykracza poza podziały i stwarza możliwość jazdy w pełni elektrycznej, z wyłączeniem standardowych funkcji silnika spalinowego.

Rozwiązanie w stylu eko

Napęd hybrydowy to przede wszystkim znacząca oszczędność dla portfela. Niewielkie wykorzystanie silnika spalinowego w procesie eksploatacji auta sprawia, że znaczącej redukcji (ponad dwukrotnej) podlega spalanie. Mniejszemu zużyciu ulegają też poszczególne elementy konstrukcji pojazdu – układ hamulcowy (napęd hybrydowy wspomaga hamowanie), a także sprzęgło, alternator, rozrusznik czy paski klinowe, których to części… hybryda zwyczajnie nie posiada! Ekonomice towarzyszą względy ekologiczne, związane z niższą emisją spalin. Mamy zatem do czynienia z rozwiązaniem prawdziwie w stylu eko.

Potwierdzona niezawodność

Mniejsza ilość awaryjnych systemów i podzespołów to niższe prawdopodobieństwo wystąpienia rzeczywistej usterki na trasie. Potwierdzają to rankingi bezawaryjnych pojazdów, w których co roku hybrydowe modele marki Toyota święcą triumfy, zajmując czołowe miejsca. Auta cieszą się długoterminowym zaufaniem kierowców, wskutek czego nie tracą mocno na wartości i można je odsprzedać w korzystnej cenie, po latach satysfakcjonującej jazdy. To także dodatkowa korzyść ekonomiczna, na którą nie sposób przymknąć oko.

Poznaj hybrydę na własnej skórze

Szukasz samochodu nowoczesnego, niezawodnego, komfortowego i niekosztownego w eksploatacji? Toyota z innowacyjnym systemem Hybrid Synergy Drive może być odpowiedzią na Twoje codzienne potrzeby. Nawiąż kontakt z dealerem i przekonaj się o tym samemu. Renomowany salon samochodowy Toyota Centrum Wrocław oraz inne placówki na terenie całej Polski serdecznie zapraszają. Przyjdź, porozmawiaj z przedstawicielem Toyoty osobiście, umów się na jazdę testową. Odczuj to na własnej skórze. Z pewnością nie doznasz zawodu.