21 marca 2018

Kategoria:
Inne

Tonery do drukarek – oryginalne czy zamienniki?
5 (100%) / 1 głosów

Tonery do drukarek – oryginalne czy zamienniki?

Tonery do drukarek są niezbędne, jeśli chcemy mieć funkcjonalną i zawsze gotową do pracy drukarkę. Producenci drukarek zalecają, aby zawsze wymieniać tonery na oryginalne i nie kupować zamienników. Te jednak charakteryzują się znacznie niższą ceną, przez co wielu użytkowników kupuje je w miejsce oryginalnych tonerów. Czy rzeczywiście zamienniki są gorszej jakości?

Oryginalne tonery i ich zalety

Kupując oryginalne tonery do naszej drukarki mamy zawsze pewność co do ich wysokiej jakości oraz wydajności. Są to bowiem bardzo dobrej jakości produkty, których użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla naszego urządzenia. Oryginalne tonery kosztują wprawdzie więcej niż ich zamienniki, jednak za tę cenę otrzymujemy nie tylko wyższą jakość i wydajność produktu, ale także jego markę – czyli gwarancję. Dystrybucją tonerów zajmują się najczęściej firmy komputerowe i elektroniczne, takie jak np. sklep internetowy Zizako.

Jak powszechnie wiadomo, markowe produkty kosztują zwykle znacznie więcej niż ich nieoryginalne zamienniki. Jeśli jednak dysponujemy bardzo drogim i profesjonalnym sprzętem do drukowania, powinniśmy liczyć się z koniecznością dokupowania do niego markowych akcesoriów, w tym także tonerów. Tylko oryginalne produkty gwarantują nam bowiem bezpieczeństwo pracy naszego urządzenia, wysoką wydajność oraz odpowiednią jakość otrzymywanych wydruków. Warto także wiedzieć, że większość producentów drukarek odmawia wykonania naprawy gwarancyjnej w urządzeniu, w którym jest zainstalowany nieoryginalny toner.

Zamienniki tonerów i ich jakość

Producenci drukarek w większości przypadków przestrzegają użytkowników przed kupowaniem zamienników tonerów. Okazuje się jednak, że zamienniki bardzo często posiadają podobne parametry, co tonery oryginalne, a minimalne różnice są wręcz niezauważalne dla zwykłego użytkownika. Jedyną, widoczną na pierwszy rzut oka różnicą jest cena – zamienniki kosztują bowiem o połowę mniej niż tonery oryginalne. Czy w takim wypadku warto oszczędzić i kupić zamiennik? I tak i nie, to zależy bowiem od naszych oczekiwań co do jakości tonera oraz rodzaju używanego sprzętu. Zamienniki tonerów doskonale sprawdzą się bowiem do zastosowań amatorskich, kiedy nie zwracamy zbyt dużej uwagi na idealną jakość wydruków. Z kolei użytkownicy profesjonalni, dla których różnica w jakości może być już zauważalna, powinni raczej zainwestować w markowy, oryginalny toner. Jeśli już zdecydujemy się na zakup zamiennika, powinniśmy także zwrócić uwagę na jego markę oraz jakość, są bowiem tonery lepsze i gorsze. Dobrym wyznacznikiem jakości może być cena, na pewno nie warto kupować najtańszych tonerów, które z pewnością nie zadowolą nas swoją jakością.