toaleta-przenosna
20 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Toaleta przenośna – kupić czy wynająć?
5 (100%) / 1 głosów

Toaleta przenośna – kupić czy wynająć?

Przenośne toalety są podstawą zabezpieczenia sanitarnego każdej masowej imprezy plenerowej. Niezbędne na koncertach, festynach czy festiwalach, służą zarówno uczestnikom, jak i organizatorom. Każdy, kto choć raz organizował imprezę, na której niezbędne były przenośne toalety, z pewnością zadawał sobie pytanie: co lepiej zrobić, kupić czy wynająć? Poniżej przedstawimy plusy i minusy każdego z rozwiązań.

Przenośne toalety potrzebne są nie tylko na imprezach plenerowych, lecz również na budowie, gdy nie ma ona jeszcze podłączenia do kanalizacji. Coraz częściej stawia się je także w parkach oraz innych miejscach przestrzeni publicznej. Co jest lepsze, kupno czy wynajem?

Wynajem

Wynajem toalety przenośnej to oferta skierowana przede wszystkim dla klientów, którzy organizują jednorazowe wydarzenie, takie jak festyn, koncert, zlot czy impreza okolicznościowa – tłumaczy przedstawiciel firmy Bracia, sprzedającej oraz wynajmującej toalety przenośne.

Decydując się na wynajęcie toalety, zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, czy posiada ona atest Państwowego Zakładu Higieny, czy jest odporna na działanie niskich oraz wysokich temperatur oraz promienie UV, a także czy jest odpowiednio sztywna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ważne także, aby była odporna na działanie substancji chemicznych.

Firmy, zajmujące się wypożyczaniem toalet przenośnych, oferują również swoim klientom możliwość wynajmu długoterminowego, najczęściej na place budowy, parkingi, place zabaw czy stacje benzynowe. Cena wynajmu toalety przenośnej uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Składają się na nią, oprócz rodzaju sprzętu, miejsce, gdzie toaleta będzie się znajdować, czas wynajmu oraz przybliżona ilość osób, korzystających z toalety, od której zależy częstotliwość serwisowania.

Wynajem zatem sprawdzi się przede wszystkim, jeśli potrzebujemy toalety przenośnej na jednorazowe wydarzenie, nawet jeśli trwa ono kilka dni, jak festiwal. Cena za miesiąc wynajmu, w którą wliczony jest jeden serwis, jest bardzo atrakcyjna i wynosi około 200 zł. Regularne sprzątanie wynajętej toalety to kolejny plus takiego rozwiązania. Szczegółowy harmonogram serwisowania, ustalony z firmą, pozwoli nam mieć pewność, że wynajęte toalety będą zawsze czyste. Jeśli natomiast będziemy korzystać częściej z przenośnej toalety, warto rozważyć jej kupno.

Kupno

Cena przenośnej toalety waha się w granicach około 2000 złotych. Warto zatem rozważyć jej kupno, jeśli będziemy z niej korzystać przez dłuższy czas lub jeśli wiemy, że w przyszłości ponownie z niej skorzystamy. Kupno przenośnej toalety powinny rozważyć również osoby, które na swojej działce rekreacyjnej nie posiadają stacjonarnej toalety i podłączenia do kanalizacji. Wówczas bardziej opłacalny od wynajmu, będzie jej zakup. Szeroki wybór kolorów, rodzajów oraz modeli sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.