6 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Taśmy fluorescencyjne i ich zastosowanie
5 (100%) / 1 głosów

Taśmy fluorescencyjne i ich zastosowanie

Czy wiesz, że możesz znacząco podnieść bezpieczeństwo w swoim otoczeniu, wykorzystując… taśmy? Wystarczy, że sięgniesz po taśmy fluorescencyjne. Są one widoczne w półmroku i mroku. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać potencjał tkwiący w taśmach fluorescencyjnych i czym się one charakteryzują, a także skąd je wziąć. Można się na nie natknąć w wielu miejscach. Sprawdź, czy przydadzą się u Ciebie!

Charakterystyka taśm fluorescencyjnych

Najważniejszą cechą taśm fluorescencyjnych jest to, że świecą one w ciemności. Pod względem wykonania są to taśmy naprawcze tkaninowe w różnych kolorach: zielonym, żółtym, różowym, pomarańczowym i innych.

W sklepie taśmy24.pl można znaleźć taśmę fluorescencyjną marki Tesa o szerokości 19 mm i długości 25 metrów. Odznacza się ona doskonałą przyczepnością nawet do nierównych powierzchni. Solidna tkanina pokryta akrylem jest odporna na rozciąganie i ścieranie. Mimo tego, że taśma doskonale trzyma się podłoża, jej usuwanie jest wyjątkowo łatwe, a po wszystkim nie pozostają ślady kleju. Komfort użytkowania podnosi to, że taśma jest zupełnie bezwonna. Klej wykonany jest z naturalnego kauczuku, bezpiecznego dla otoczenia i przyjaznego dla użytkowników

Fakt, że po taśmie można pisać, poszerza możliwości jej zastosowania. Co więcej, wyjątkowe właściwości taśmy ujawniają się także w świetle ultrafioletowym – pod jego wpływem taśma fluorescencyjna świeci wyjątkowo intensywnie. Jak można to wykorzystać? Tego dowiesz się niżej!

Zastosowania taśmy fluorescencyjnej

Taśma, która świeci w ciemności, łatwo przywiera do podłoża i mocno się go trzyma, to idealny materiał do tego, aby poprawić widoczność elementów, które na co dzień skryte są w półmroku, a odpowiadają za bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu. Dlatego taśmy fluorescencyjne mogą być używane do znakowania schodów, podłóg, ostrych krawędzi wyposażenia, a także oznaczania dróg ewakuacji albo przebiegu ciągów komunikacyjnych.

Bezpieczeństwo to nie jedyna dziedzina, w której sprawdzą się taśmy fluorescencyjne. Są one niezastąpione także… na imprezach! Można z łatwością wykorzystać taśmę do wykonania dekoracji, które w świetle ultrafioletowym rozjarzą się kolorami. Interesujący wystrój sprawi, że wszystkim udzieli się imprezowy nastrój. To także prosty sposób na rozproszenie mroku w pokoju malucha, który boi się ciemności.

Taśmy fluorescencyjne mogą się okazać przydatne w domu, szkole, zakładzie przemysłowym, klubie… Wszędzie tam, gdzie chcesz poprawić widoczność pewnych elementów, oznaczyć drogę albo zrobić wyjątkową dekorację!