szafa-do-sypialni
29 października 2018

Kategoria:
Inne

Szafa do sypialni. Czym powinna się charakteryzować?
4.5 (90%) / 2 głosów

Szafa do sypialni. Czym powinna się charakteryzować?

Szafa do sypialni to mebel, którego nie może w niej zabraknąć. Najlepiej, aby była to szafa do zabudowy z drzwiami przesuwnymi, którą można w pełni dostosować do własnych potrzeb i w razie potrzeby rozdzielić część sypialną od garderobianej. O czym koniecznie należy wiedzieć wybierając meble na zamówienie? Dowiedz się, o jakich kwestiach należy pamiętać i czym się kierować szukając idealnego producenta szaf do zabudowy.

Meble na wymiar: Szafa do sypialni – pojemna, funkcjonalna i dopasowana do potrzeb

Aranżacja sypialni związana jest z zakupem porządnej szafy. W praktyce powinno to oznaczać, że szafa do sypialni powinna być przede wszystkim pojemna. By w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, najlepiej sprawdzą się meble na wymiar, które umożliwią maksymalne dopasowanie wymiarów i zagospodarowanie np. wnęki, skosów, narożników oraz stworzenie szafy, która będzie wypełniała miejsce od podłogi do sufitu. Szafy na zamówienie dają również możliwość dopasowania ich w pełni do potrzeb, przez co mebel jest funkcjonalny i pojemny. Powinny się w niej znaleźć przede wszystkim: półki, szuflady, drążki, uchwyty, wysuwane kosze oraz wnęki na większe przedmioty. Dodatkowo, warto pomyśleć o popularnym elemencie jakim jest pantograf – jest to ramię do wieszania ubrań, które na stałe znajduje się na górze szafy, ale można je automatycznie opuszczać. Ponadto, szafa do sypialni powinna być przede wszystkim dopasowana do tego, co ma się w niej znaleźć, dlatego jeszcze przed dokonaniem zakupu dokładnie określ, jakie ubrania i w jakich ilościach będą tam przechowywane. Jest to o tyle ważne, że nie każdy potrzebuje tyle samo miejsca np. na garnitury, długie sukienki i tuniki, które będą na wieszakach czy też niewielkich półek np. do przechowywania biżuterii i dodatków.

Inne kwestie podczas wyboru szafy do sypialni – dopasowane drzwi oraz wymiary

Aktualnie szafa do sypialni może być idealnie dopasowana do przestrzeni, w której ma zostać zaaranżowana. Zależnie od tego, czy ma dzielić pomieszczenie na część sypialną i garderobianą, może być wyposażona w drzwi przesuwne lub otwierane. Coraz częściej wybierana jest pierwsza opcja, gdyż oferta wielu firm (np. popularny jest producent mebli na wymiar INDECO z Warszawy) w pełni pozwala dopasować je zarówno pod względem ilości skrzydeł, jak również użytych materiałów (drewniany front, korpus z ciemnego szkła, okleina naturalna itp.) czy wyposażenia np. w lustra. Warto podkreślić, że przed zakupem należy także dokładnie skupić się na wymiarach szafy do sypialni z uwzględnieniem faktu, że minimalna głębokość to 55 cm oraz szerokość od 50 do 100 cm.