14 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Sylwester w górach – noworoczne uroki Zakopanego
5 (100%) / 2 głosów

Sylwester w górach – noworoczne uroki Zakopanego

Dla niektórych powitanie nowego roku to pretekst do szampańskiej zabawy, inni upatrują w sylwestrowej imprezie wróżby na nadchodzących 12 miesięcy. Przełom roku to też świetna okazja do chwili wytchnienia od codzienności, a zimowa aura zachęca do wyjazdu w polskie góry. Nic więc dziwnego, że planując Sylwestra, wielu z nas bierze pod uwagę wyjazd do Zakopanego.

Marzy ci się Sylwester pełen wrażeń, ale niekoniecznie interesują cię przyjęcia z wystawnym jedzeniem i balowe kreacje? Chcesz spędzić ten wieczór wśród znajomych i przyjaciół, ale znudziły wam się zwykłe „domówki”? Najwyższy czas pomyśleć o organizacji sylwestrowego wyjazdu. To ostatni dzwonek, by zarezerwować nocleg na sylwestrową noc w Zakopanem!

Sylwester Marzeń 2018 w Zakopanem

Od kilku lat największa sylwestrowa impreza pod gołym niebem, organizowana przez TVP, odbywa się właśnie w Zakopanem. Tym razem polscy i zagraniczni artyści estradowi wystąpią na scenie zlokalizowanej na Górnej Równi Krupowej, a więc w przepięknym otoczeniu zakopiańskiego Parku Krajobrazowego, w samym sercu miasta. Oprócz świetnej muzyki na żywo, widzowie będą mogli podziwiać pokaz laserowy, będący bezpieczniejszą, ale wciąż widowiskową alternatywą dla tradycyjnych sztucznych ogni.

Sylwestrowa biesiada góralska

Jeżeli bliższe twojemu sercu są spotkania wokół suto zastawionego stołu i zabawa przy dźwiękach folkowej kapeli, przyłącz się do biesiadników, witających Nowy Rok w góralskiej gospodzie – podpowiada nasz rozmówca z Willi „Carlton”. Jedną z ciekawszych imprez tego typu organizuje zakopiańska restauracja „U Wnuka”, będąca najstarszą w mieście karczmą.

Organizatorzy zabawy sylwestrowej przygotowują dla gości bogate menu, skomponowane z najsmaczniejszych regionalnych dań i trunków, a także wspaniałą oprawę artystyczną. W tym roku będziesz mógł bawić się na parkiecie w rytm muzyki na żywo z zespołem HOLEGONI.

Udany Nowy Rok

Sylwester w górach to także doskonała okazja do zasmakowania białego szaleństwa na stoku. Jeśli nie zamierzasz odsypiać nocnych szaleństw przez cały następny dzień, skorzystaj z pobytu w zimowej stolicy Polski i wybierz się na jeden z okolicznych stoków. Nie lubisz jeździć na nartach? Nic straconego. Spacer po tętniących życiem Krupówkach lub cichych w dniu Nowego Roku szlakach turystycznych z pewnością naładuje cię pozytywną energią na cały nadchodzący rok.

Oczywiście, aby sylwestrowo-noworoczny wyjazd w góry był udany, warto zawczasu zadbać o dobre zakwaterowanie. Szukając noclegu w Zakopanem rozejrzyj się za wygodnym, dobrze ocenianym pensjonatem, którego lokalizacja zapewni ci łatwy dostęp do upatrzonych atrakcji i nie  zapomnij zarezerwować pokoju z wyprzedzeniem.