swieta-w-gorach
11 września 2018

Kategoria:
Inne

Sylwester + Boże Narodzenie w górach – niezapomniana atrakcja dla rodziny i znajomych
5 (100%) / 1 głosów

Sylwester + Boże Narodzenie w górach – niezapomniana atrakcja dla rodziny i znajomych

Święta Bożego Narodzenia oraz następujący niedługo po nich Sylwester to czas, które powinniśmy poświęcić naszej rodzinie i przyjaciołom. Trudno jednak skupić się na spędzaniu świąt razem, kiedy zajmujemy się przygotowywaniami – sprzątaniem, gotowaniem, ubieraniem choinki etc. Dlatego coraz popularniejszym trendem jest spędzanie świąt poza domem. Idealnym pomysłem jest wspólny wyjazd w góry.

Dlaczego warto wybrać się na święta w góry?

Wolny okres bożonarodzeniowy to idealny moment, żeby z naszymi bliskimi zażyć nieco odpoczynku. Trudno wyobrazić sobie do tego lepsze miejsce niż góry – pokryte śniegiem zbocza gór i lasy stanowią niebywale klimatyczną scenerię do tego, by celebrować jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku. Nie wspominając o tym, że zimą czekają na nas w górach liczne atrakcje, przede wszystkim otwarte stoki narciarskie, na których możemy oddać się białemu szaleństwu. Sam pobyt w luksusowym hotelu jest świetnym pomysłem na wypoczynek. Obiekty takie jak Hotel Meta**** dokładają wszelkie starań, by ich goście mogli się poczuć jak u siebie w domu i ciekawie spędzili wolny czas.

Gdzie spędzić święta?

Oferta hoteli proponujących świąteczny wypoczynek jest dziś bardzo rozbudowana – podjęcie ostatecznej decyzji nie jest zatem proste. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

  • Miejsce – powszechnie góry kojarzą się z Zakopanem, jednak mnóstwo atrakcji znajdziemy również w innych górskich miejscowościach, między innymi w Szczyrku. Przy wyborze lokalizacji powinniśmy zwrócić uwagę na możliwości dojazdu – dotyczy to szczególnie osób, które nie są zmotoryzowane i korzystają z transportu publicznego.
  • Atrakcje na miejscu – w góry jedziemy, żeby się dobrze bawić, dlatego sprawdźmy jakie możliwości spędzania wolnego czasu zostaną oddane do naszej dyspozycji. Dobrym przykładem jest tutaj Hotel Meta****, który swoim gościom daje możliwość zrelaksowania się w SPA bądź zabawy w klubie. Dla najmłodszych gości przygotowano cały fantastycznie wyposażony pokój zabaw – każde dziecko niezależnie od wieku znajdzie w nim coś dla siebie.
  • Atrakcje regionu – osoby przepadające za aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu powinny zainteresować się dostępnością atrakcji turystycznych w pobliżu hotelu, m.in. wyciągów narciarskich, szlaków turystycznych bądź okolicznych zabytków.

Szczegółowa oferta hotelu

Na ofertę świąteczną hoteli składa się wiele elementów. Przykładowo w ofercie bożonarodzeniowej Hotelu Meta**** poza noclegami w cenie otrzymujemy pełne wyżywienie oraz uroczystą wigilijną kolację, spotkanie ze św. Mikołajem dla najmłodszych, wieczór kolęd oraz inne atrakcje dla dorosłych i dzieci. Planując wyjazd w góry powinniśmy bardzo dokładnie zanalizować każdą ofertę, żeby wybrać tę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania co do wymarzonych świąt.