studnia-glebinowa
6 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Studnia głębinowa jako alternatywa dla wodociągu
5 (100%) / 1 głosów

Studnia głębinowa jako alternatywa dla wodociągu

Woda to podstawowy związek chemiczny, niezbędny dla naszego przetrwania. Skąd jednak ją brać? Wiele domostw w dzisiejszych czasach uzależnionych jest od dostaw wody za pomocą sieci wodociągowej, jednak istnieje bardzo rozsądna alternatywa dla tego rozwiązania – alternatywą tą są studnie głębinowe. Jakie są ich zalety i dlaczego warto zdecydować się na ich wybudowanie na naszej działce?

Czym jest studia głębinowa?

Studnią głębinową nazywamy pionowe ujęcie wód podziemnych pod postacią sztucznie wywierconego bądź wykopanego na głębokość kilku metrów w głąb ziemi otworu. Niegdyś jedyną możliwością pobory wody było wybieranie jej za pomocą wiadra na kołowrocie – obecnie stosuje się bardziej zaawansowane i wygodniejsze rozwiązanie, czyli pompę głębinową. Studnie głębinowe mogą dostarczać wodę zdatną do spożycia i użytku w gospodarstwie domowym. Profesjonalnym wykonywaniem studni głębinowych zajmuje się firma H20 Studnie Głębinowe.

Zalety studni głębinowych

Studnie głębinowe to rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, rolników oraz przedsiębiorców, którzy potrzebują dobrej jakości wody do prowadzenia działalności gospodarczej. Skąd ten wzrost zainteresowania? Wynika on przede wszystkim z licznych zalet tego rozwiązania, przede wszystkim płynącej z niego niezależności. Posiadając studnię głębinową nie musimy martwić się dostawami z sieci wodociągowej, która w każdej chwili może ulec awarii. Ze studni możemy pobierać wodę w każdej chwili, niezależnie od okoliczności.

Oszczędność

Drugą istotną zaletą jest studni głębinowych jest ekonomiczność tego rozwiązania – wodę pobieramy z gruntu całkowicie za darmo, jedynym kosztem eksploatacyjnym jest energia elektryczna niezbędna do zasilenia pompy głębinowej.

Wysoka jakość wody

Woda ze studni jest dużo lepsza, czystsza, niż woda z wodociągów. Wynika to z faktu, że płyn przechodzi przez kilka warstwa filtracyjnych, które zatrzymują zanieczyszczenia. Woda nadaje się do spożycia oraz do wykorzystania w pracach domowych, np. mycia naczyń czy prania.

Dostępność

Zdarza się, że podłączenie obiektu do sieci wodociągowej jest niemożliwe bądź nieopłacalne z powodu odległości – doprowadzenie wodociągów na odległe tereny bądź w rejony o zróżnicowanej rzeźbie terenu to bardzo kosztowna i czasochłonna inwestycja. Właśnie w takich sytuacjach wykopanie studni głębinowej jest dużo rozsądniejszym rozwiązaniem – jest znacznie tańsze i możliwe do wykonania praktycznie wszędzie.