brama-garazowa
4 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Serwis bram. Najczęstsze awarie bram przemysłowych i garażowych oraz sposoby ich zapobiegania
5 (100%) / 1 głosów

Serwis bram. Najczęstsze awarie bram przemysłowych i garażowych oraz sposoby ich zapobiegania

Idealne bramy powinny cechować się solidnością, trwałością i starannym wykończeniem. Ważne także, żeby były funkcjonalne i bezusterkowe. Oczywiście istotne są również względy estetyczne – brama powinna pasować do fasady budynku i tworzyć z nim atrakcyjną wizualnie całość. Zastanawiasz się, gdzie zamówisz bramę, która będzie działała jak dobrze naoliwiona maszyna i zachwyci Cię swoim designem? A może szukasz sprawdzonego serwisu, dzięki któremu brama będzie funkcjonowała bez zarzutu?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje bram garażowych oraz przemysłowych. Do najczęściej spotykanych typów należą bramy przesuwne, rolowane i segmentowe. Wszystkie mają swoje zalety, jednak pamiętajmy, że bramy automatyczne ulegają czasem awariom. Jakie są najpowszechniejsze usterki występujące w bramach garażowych i przemysłowych?

Awarie bram automatycznych

Najczęściej bramy odmawiają nam posłuszeństwa w okresie jesienno-zimowym. Niektóre problemy wynikają z naturalnego zużycia poszczególnych elementów, jednak w większości przypadków usterki wywołane są przez nieumiejętne użytkowanie bram. Do najczęściej spotykanych awarii z pewnością można zaliczyć uszkodzenie siłownika w wyniku niewysprzęglenia. Dochodzi do niego w trakcie awaryjnego otwierania bramy z powodu wyczerpania baterii bądź utraty zasilania. Powszechną usterką jest także uszkodzenie centrali sterującej, gdy wymieniamy bezpieczniki z topikowych na niewłaściwie – pamiętajmy, że zawsze powinniśmy wymienić uszkodzone bezpieczniki na sprawne o identycznych parametrach. Awarie bram wynikają także ze spalenia napędu, gdy zostanie nieodpowiednio dobrana moc do wagi bramy, z powodu niewłaściwie zakonserwowanych elementów mechanicznych i zawiasów oraz z zakupu poszczególnych części u różnych producentów. Jeśli chcemy, aby brama garażowa działała sprawnie, nie powinniśmy sięgać także po nieautoryzowane zamienniki i podróbki.

Serwis bram garażowych i przemysłowych

Jeżeli brama nie funkcjonuje tak, jak powinna, powinniśmy zgłosić się do serwisu, który posiada bogate doświadczenie w branży i cieszy się zaufaniem klientów jak Roll-Adam w Tychach. Firma specjalizuje się nie tylko w serwisie bram, ale także w ich produkcji i sprzedaży. W jej ofercie znajdziemy bogaty wybór bram przemysłowych i garażowych różnego typu – segmentowych, rolowanych, przesuwnych, przeciwpożarowych i wielkogabarytowych.

Serwisowanie bram wymaga wiedzy, doświadczenia, odpowiednich kwalifikacji i narzędzi. Dlatego, gdy dostrzeżemy, że nasza brama nie działa prawidłowo, zgłośmy się do specjalistów, którzy usuną wszystkie usterki. Jeżeli dopiero planujemy zamówić bramy segmentowe, rolowane lub inne, skontaktujmy się z zaufanym i renomowanym producentem.