roboty-budowlane
19 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Rodzaje specjalistycznych robót budowlanych
5 (100%) / 2 głosów

Rodzaje specjalistycznych robót budowlanych

Zwykły remont wielu z nas potrafi przeprowadzić samodzielnie. Do nieco poważniejszych prac, zatrudniamy zwykle lokalną ekipę budowlaną, ale w niektórych sytuacjach potrzebni są doświadczeni fachowcy z krwi i kości. Jakie są specjalistyczne roboty budowlane? Na czym polegają? Jak znaleźć firmę, która je dla nas wykona? Odpowiedzi znajdziecie w tym krótkim poradniku.

Rodzaje specjalistycznych robót budowlanych

Specjalistyczne roboty budowlane, to prace, których nie przeprowadza się zbyt często – są one jednak konieczne, kiedy budynek znajduje się w stanie zagrożenia. Firma Novotech, zajmująca się właśnie specjalistycznymi robotami budowlanymi, w swojej ofercie wymienia takie prace jak:

  • Wzmacnianie oraz uszczelnianie konstrukcji betonowych i murowanych
  • Kotwienie konstrukcji budowlanych
  • Instalacja kabli energetycznych

Na czym polegają takie prace? Wzmacnianie konstrukcji betonowych pozwala na uratowanie budynku w przypadku popełnienia błędów projektowych lub wykonawczych, uszkodzenia konstrukcji w sposób mechaniczny, zwiększenia obciążenia budynku czy zestarzenia się materiałów, z których został on wykonany. Z kolei kotwienie budynków sprawdza się w przypadku bloków z wielkiej płyty oraz budynków posiadających warstwę fakturową. Kotwienie takich budynków powinno się wykonać wtedy, kiedy przeprowadza się docieplenie płyt osłonowych – dodatkowe obciążenie może być zagrożeniem dla całej konstrukcji.

Jak znaleźć dobrych budowlańców do prac specjalistycznych?

Dobra ekipa budowlana to prawdziwy skarb – a znalezienie prawdziwych fachowców, którzy poza zwykłymi pracami budowlanymi, są w stanie zrealizować taż bardziej ambitne, specjalistyczne projekty budowlane, jest naprawdę bardzo trudno. Najlepszym sposobem jest wybranie ekipy, którą polecają nam osoby znajome, które korzystały już z usług danych fachowców. Nie zawsze jest to jednak możliwe. W tajkiej sytuacji powinniśmy poszukać firmy, która cieszy się dobrą opinią w sieci, ale ważne jest też portfolio – taka fachowa ekipa budowlana powinna poinformować nas, przy jakich projektach już pracowała, jakie wykonała projekty. Prace specjalistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doświadczenia i umiejętności – w takiej sytuacji nie ma sensu szukać więc najtańszego rozwiązania. Lepiej wybrać solidną firmę, która może się poszczycić dużym stażem. Od umiejętności takich fachowców zależy przecież nasze bezpieczeństwo, oraz los całego budynku. Źle wykonane prace specjalistyczne stanowią zagrożenie dla jego użytkowników.