konstrukcje-stalowe
20 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Przykłady zastosowań konstrukcji stalowych
5 (100%) / 1 głosów

Przykłady zastosowań konstrukcji stalowych

Konstrukcje ze stali cechują się stabilnością, trwałością oraz odpornością na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Co więcej, są stosunkowo proste w montażu i nie wymagają dużych nakładów finansowych. W efekcie, na tego typu realizacje decyduje się coraz więcej inwestorów, w tym także osoby prywatne. Stalowe konstrukcje sprawdzają się doskonale m.in. przy budowie garaży wielostanowiskowych, garaży na sprzęt budowlany i rolniczy, jak również przy wznoszeniu innych pawilonów użytkowych. Szczegóły w tekście.

Garaże blaszane – pojedyncze i wielostanowiskowe

Garaże blaszane to obiekty kubaturowe, które mogą pełnić rolę schowków na narzędzia i inne przedmioty, a także służyć jako miejsca do parkowania pojazdów. Sporą popularnością cieszą się skromne garaże o wymiarach 2×2,5 m z bramą dwuskrzydłową i zewnętrznym poszyciem, wykonanym z blachy trapezowej ocynkowanej ogniowo. W tego typu obiektach z łatwością da się przechowywać sprzęty budowlane i ogrodnicze; kosiarki, a nawet motocykle. W przypadku większych wymagań (np. dla urządzeń specjalistycznych i dużych maszyn rolniczych), można zdecydować się na blaszaki o okazalszych gabarytach. Wśród wznoszonych konstrukcji znajdziemy m.in. takie o wymiarach 3×5, 4×6, 5×5 m oraz liczne wiaty garażowe wielostanowiskowe. Zazwyczaj są one zaopatrzone w bramy uchylne o znacznej sztywności. Wysoką stabilność obiektów gwarantują również zastosowane kątowniki zimnogięte oraz obecne w zadaszeniach profile zamknięte o dużych przekrojach i wysokiej wytrzymałości. Gdzie można zamówić tak opisane obiekty? Asortymentem garaży blaszanych pojedynczych oraz wielostanowiskowych dysponuje firma Transtal z Raciechowic.

Inne obiekty bazujące na konstrukcji stalowej

Oczywiście konstrukcje stalowe nie ograniczają się do opisanych wyżej garaży. Należy do nich szereg innych obiektów o charakterze użytkowym. Z czym zatem jeszcze mamy do czynienia? Wbrew pozorom, nie tylko z wielkimi halami magazynowymi. Obiekty użytkowe ze stali napotykamy często w niepozornych miejscach – nawet na własnych osiedlach. Zaliczają się do nich chociażby powszechnie widywane stróżówki i budki parkingowe, mniejsze pawilony handlowe, a nawet niektóre wiaty śmietnikowe. Na konstrukcjach stalowych bazuje również wiele popularnych altanek ogrodowych. Główną zaletą obiektów wykonanych tą techniką jest brak konieczności stosowania dodatkowej konstrukcji nośnej. Budowa nie wymaga fundamentów, w efekcie czego cała realizacja przebiega sprawniej, szybciej i taniej. W razie potrzeby, obiekt można też dodatkowo rozbudować. Nic zatem dziwnego, że obiekty stalowe cieszą się tak wielką popularnością oraz znajdują szereg różnorodnych zastosowań. Więcej informacji na opisany temat można znaleźć m.in. na stronie internetowej firmy Transtal.