produkcja-okien
23 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Produkcja okien. Niezbędne maszyny.
5 (100%) / 1 głosów

Produkcja okien. Niezbędne maszyny.

Rynek produkcji okien od lat dynamicznie się rozwija, a polscy producenci są znani w całej Europie dzięki wysokiej jakości swoich produktów. W 2017 roku wyprodukowano w Polsce ponad 23 miliony okien oraz drzwi, a ponad 10 milionów zostało sprzedanych za granicą. Duża konkurencja na rynku sprawia, że firmy poszukują coraz wydajniejszych maszyn w celu usprawnienia procesów produkcyjnych.

Aby nadążyć za szybko zmieniającym się rynkiem, należy nieustannie inwestować w nowoczesne rozwiązania. Niezależnie od wielkości firmy, wiele codziennych czynności można w pełni zautomatyzować lub zdecydowanie przyspieszyć. W artykule przedstawiamy najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane w branży okiennej.

Okna aluminiowe i PCV

Obecnie do najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do wytwarzania okien można zaliczyć aluminium oraz PVC (PCV). Ten ostatni to polichlorek winylu, charakteryzujący się dużą wytrzymałością i odpornością. Do obróbki elementów ram okiennych wykonanych z metalu i tworzyw sztucznych potrzebne będą piły oraz frezarki, pozwalające uzyskać odpowiedni kształt i wielkość poszczególnych części. W przypadku produktów z PVC niezbędne będą także wszelkiego rodzaju zgrzewarki, pozwalające łączyć naroża przy użyciu wysokiej temperatury, a także oczyszczarki, które pozwolą na usunięcie nadmiaru materiału powstałego po zgrzewaniu. Do ram aluminiowych wykorzystuje się z kolei zagniatarki, pozwalające na formowanie metalu do odpowiedniego kształtu. Poszukując maszyn do produkcji okien, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy DKV-Service z siedzibą w Kamieńcu Wrocławskim. Dzięki szerokiej ofercie produktowej oraz wieloletniej obecności na polskim rynku klienci uzyskują gwarancję wysokiej jakości i zadowolenia z zakupu. W przypadku zapotrzebowania na rozwiązania w pełni zautomatyzowane należy rozważyć zakup centrów obróbczo tnących. Ich duża wydajność, a także możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa to największe zalety dla każdego producenta stolarki okiennej.

Serwis maszyn

Nawet najlepiej wykonane urządzenie, poddawane codziennej wytężonej pracy, będzie potrzebowało profesjonalnego serwisu. Wygodnym rozwiązaniem jest dokonywanie naprawy u klienta, co znacząco obniża koszty transportu maszyny oraz skraca czas jej niesprawności. W ofercie rynkowej znajdują się także usługi programowania maszyn CNC, pozwalające na uzyskanie najlepszej wydajności. Ciekawym uzupełnieniem świadczonych usług w tej branży jest możliwość modernizacji posiadanych przez firmę maszyn, tak aby stosunkowo niskim kosztem zwiększyć ich możliwości produkcyjne.