pomoc-cudzoziemcom
28 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Porady dla cudzoziemców – pomoc organizacyjna
5 (100%) / 1 głosów

Porady dla cudzoziemców – pomoc organizacyjna

Pobyt w obcym kraju to dla wielu stresujące doświadczenie. Zanim cudzoziemcy poznają język danego państwa na tyle, aby swobodnie komunikować się nim w urzędach oraz instytucjach mija trochę czasu, a większość spraw, związanych z zalegalizowaniem pobytu, trzeba załatwić niezwłocznie po przybyciu. Na szczęście z pomocą przychodzą różnego rodzaju instytucje, świadczące usługi w zakresie zorganizowania pobytu. Sprawdźmy, na czym polegają porady dla cudzoziemców?

Omawiane porady są skierowane przede wszystkim do cudzoziemców, planujących dłuższy pobyt w kraju i podjęcie zatrudnienia. W czym zatem może pomóc wyspecjalizowana firma bądź instytucja, oferująca porady dla cudzoziemców oraz pomoc organizacyjną?

W gąszczu urzędów   

Przede wszystkim pomoże przedrzeć się przez gąszcz przepisów, niezrozumiałych dla cudzoziemców oraz wytłumaczy prawne zawiłości, mogące działać na niekorzyść osoby, znajdującej się w obcym kraju. Specjaliści pomogą wypełnić odpowiednie druki oraz papiery, a także wskażą precyzyjnie, w których urzędach i placówkach należy je złożyć. Nie tylko skierują do biura imigracyjnego, lecz również podpowiedzą, jak przygotować się na spotkanie z urzędnikiem. Co niemniej ważne, przeprowadzą osobę, zgłaszającą się po pomoc, przez cały proces legalizacji pobytu.

Praca potrzebna od zaraz

Kolejną usługą, świadczoną przez placówki wyspecjalizowane w pomocy cudzoziemcom, jest pomoc w znalezieniu pracy. Oprócz wsparcia w dopełnieniu formalności, związanych z zalegalizowaniem pobytu, specjaliści będą służyć radą w odnalezieniu się na obcym rynku pracy. Dzięki współpracy z pracodawcami, deklarującymi chęć zatrudnienia obcokrajowców, nieustannie monitorują oni zapotrzebowanie na pracowników danego sektora gospodarki i znajdują odpowiednie oferty.

Prawo jazdy i kursy językowe

Firmy takie jak na przykład G Brothers, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom cudzoziemców, przyjeżdżających do Polski, również poprzez organizowanie dla nich kursu na prawo jazdy. Aby móc się na taki kurs zapisać, obcokrajowiec powinien posiadać prawo stałego lub czasowego pobytu w Polsce, być zameldowanym pod stałym adresem oraz znać język angielski. Firma, zajmująca się pomocą organizacyjną dla cudzoziemców zajmie się formalnościami oraz wsparciem w trakcie trwania kursu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że podstawową barierą dla każdego obcokrajowca jest język. Dlatego tego typu firmy, oprócz kursów na prawo jazdy, organizują także kursy językowe. Umiejętność komunikowania się to bowiem podstawa pobytu w obcym kraju.