gadzety-reklamowe
7 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Pomysły na unikatowe gadżety reklamowe
5 (100%) / 3 głosów

Pomysły na unikatowe gadżety reklamowe

Dobre gadżety reklamowe to ważny element kreacji wizerunku firmy i sposób na pozyskanie sympatii klientów. Dzięki udanej kampanii promocyjnej z wykorzystaniem artykułów reklamowych marka staje się rozpoznawalna. Sekret dobrej strategii marketingowej tkwi w odpowiednio dobranych gadżetach, które powinny być oryginalne – długopisy czy smycze reklamowe na nikim nie robią już wrażenia. Po jakie gadżety warto zatem sięgnąć?

Artykuły do domu

Dobry gadżet reklamowy powinien być efektowny, ale także posiadać wymiar praktyczny. Z tego powodu ciekawym pomysłem może być projektowanie produktów do domu i ogrodu jako artykułów stanowiących element kampanii marketingowej danej marki. O ile wszelkiego rodzaju kubki czy otwieracze bądź korkociągi to dość banalne motywy, to artykuły rzadziej wykorzystywane w charakterze gadżetów reklamowych z pewnością sprawdzą się w oryginalnej akcji promocyjnej. Przykładem takich unikatowych gadżetów mogą być np. doniczki, które przydają się w każdym wnętrzu i stanowią ważny element dekoracyjny. Ponadto w związku z panującą modą na kulinaria i gotowanie, ciekawym pomysłem na gadżety reklamowe mogą być artykuły kuchenne, takie jak miski, sitka i wiele innych.

Odzież

Praktycznym i efektownym pomysłem na gadżety reklamowe może być odzież. – Podpowiada przedstawiciel Spółdzielni Inwalidów „Współpraca” w Sopocie, która zajmuje się produkcją artykułów reklamowych. – Dzisiaj jednak nie chodzi o wszechobecne koszulki czy bluzy z logo firmy, ale o bardziej unikatowe części garderoby, które przydadzą się w szczególnych sytuacjach. Ciekawym przykładem tego typu odzieży są ubrania przeciwdeszczowe, np. peleryny, płaszcze czy kapturki, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Taki gadżet to ciekawy prezent, który na długo pozostanie w użytku, a więc i w pamięci klienta.

Torby i plecaki

Oryginalnym pomysłem na przydatny gadżet reklamowy może być także plecak lub torba. Dzisiaj jednak oprócz tradycyjnych modeli, takich jak plecaki szkolne czy torebki damskie, uznaniem cieszą się bardziej wyspecjalizowane artykuły, niezwykle przydatne w codziennych zajęciach. Mowa tu np. o torbach na laptopa, które są niezastąpionym narzędziem każdej osoby pracującej z komputerem osobistym – torby przydają się na co dzień, w drodze do pracy, jak i w podróży służbowej czy prywatnej. Innym artykułem przydatnym osobom podróżującym są specjalnie zaprojektowane plecaki do samolotu. Poza tym popularne są też torby sportowe, konferencyjne czy na zakupy. Tego typu gadżety reklamowe to oryginalny sposób na skuteczne kreowanie wizerunki marki.