14 maja 2019

Kategoria:
Inne

Półkolonie językowe, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym
5 (100%) / 2 głosów

Półkolonie językowe, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym

Język angielski to jeden z obowiązkowych przedmiotów w szkole. Jednak dla dzieci i młodzieży przyswajanie języka obcego na zasadzie „wkuwania” traci całą swoją atrakcyjność. Tymczasem znamy inne metody nauki angielskiego, niekoniecznie w szkolnej ławie. Ciekawą alternatywą są półkolonie, które umożliwiają naukę przez zabawę. Poznaj zalety tego rozwiązania.

Kurs języka angielskiego zorganizowany w formie półkolonii to atrakcyjna forma zabawy i nauki. Zaaferowani ciekawymi zajęciami i nowymi znajomymi uczestnicy kursów efektywnie przyswajają wiedzę. Robią to niejako „przy okazji”, podczas zajęć lekcyjnych, luźnych pogawędek, zabaw czy gier (również w plenerze). Całodniowy kontakt z językiem w realnych, a nie zaimprowizowanych warunkach to wyjątkowo atrakcyjna forma nauki.

Zalety nauki języka angielskiego na półkolonii

Półkolonie językowe odbywają się latem i zimą. Zarówno w wakacje, jak również podczas ferii rodzicom może być trudno zorganizować dla dzieci opiekę oraz atrakcje. Wybór półkolonii językowych to ciekawa alternatywa. Najmłodsi na pewno nie będą się nudzić
w gronie rówieśników, poznając nowy język, miejsca czy uczestnicząc w ciekawych wydarzeniach. Natomiast dorośli będą spokojni o to, że ich pociechy są pod dobrą opieką, rozwijają się i świetnie się bawią.

Wybór półkolonii językowych:

  • pozwala zorganizować czas dziecku i nastolatkowi, tak aby świetnie się bawił, a przy okazji nawiązał nowe znajomości i podniósł kompetencje językowe,
  • gwarantuje naukę poprzez zabawę,
  • pozwala zwalczyć nieśmiałość i niepewność w posługiwaniu się językiem obcym,
  • pomaga poprawić wyniki w nauce,
  • stanowi dodatkową motywację dla uczniów, którzy dowiadują się, jak duże znaczenie dla ich przyszłej pracy i życia ma znajomość języka obcego.

Na czym polegają półkolonie językowe?

Półkolonie językowe mogą przybrać różne formy. Ważne, żeby zajęcia nie przypominały tych w typowej szkole, a były urozmaicone, ciekawe i dynamiczne.

Półkolonie obejmują:

  • zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy, zarówno tych zabytkowych, jak również ukierunkowanych na sport czy zabawę,
  • spotkania z ciekawymi gośćmi i uczestnictwa w warsztatach, które są przez nich organizowane,
  • wyżywienie,
  • opiekę lektorów i native speakerów.

W Bradbury nacisk kładziony jest na mówienie, ponieważ to właśnie stały kontakt z językiem angielskim ułatwia jego przyswojenie i zwiększa pewność siebie uczestnika zajęć.  Pomaga przełamać bariery, co jest pierwszym krokiem do swobodnej komunikacji w życiu codziennym.