kolonia-dzieci
28 maja 2018

Kategoria:
Inne

Półkolonie – idealna forma wypoczynku dla Twojego dziecka.
5 (100%) / 1 głosów

Półkolonie – idealna forma wypoczynku dla Twojego dziecka.

Półkolonie to forma wypoczynku odbywająca się w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka, a kończąca się codziennie po południu lub wieczorem. Półkolonie zazwyczaj organizowane są w czasie ferii zimowych lub wakacji. Dzieci są pod stałą opieką. Mają również zapewnione całodzienne wyżywienie. Dzieci uczestniczące w tym wydarzeniu mogą brać udział w wielu atrakcjach (między innymi artystycznych, sportowych, edukacyjnych), a czas spędzają produktywnie rozwijając się i bawiąc w towarzystwie rówieśników. Organizacja tego rodzaju zajęć odbywa się we współpracy z profesjonalnymi trenerami i animatorami

Kto organizuje półkolonie?

Półkolonie organizowane są  często przez szkołę, do której uczęszcza dziecko, ale nie tylko. Możemy się spotkać również z tym, że półkolonie są organizowane przez domy kultury, oraz prywatne placówki. Te ostatnie oferują nam najczęściej bardzo atrakcyjne zajęcia, ściśle dopasowane do zainteresowań naszych dzieci.

Jakie zajęcia wybrać dla naszego dziecka?

Mamy do wyboru szereg przeróżnych półkolonii tematycznych – zajęcia z jazdy konnej, taneczne, sportowe (możemy wybrać taki rodzaj półkolonii, który skupia się wyłącznie na jednej konkretnej dyscyplinie sportowej, na przykład łyżwiarstwo czy piłka nożna), językowe, artystyczne, komputerowe, zajęcia z robotyki, programowania, a nawet lekcje związane z ulubioną grą naszego dziecka, takie jak „Minecraft i roboty” organizowane przez IQ Studio z Lublina. Zajęcia prowadzone przez profesjonalną kadrę i specjalistów w danej dziedzinie gwarantują, że nasze dziecko poprzez zabawę znacznie poszerzy swoją wiedzę na wybrane tematy.

Czym różnią się kolonie od półkolonii?

Wyjazd na kolonie, z dala od rodziców często wiąże się dla dziecka z ogromnym stresem, szczególnie, jeśli jeszcze nigdy wcześniej nie wyjeżdżało samo na dłużej. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko spędziło atrakcyjnie czas bawiąc się i ucząc w towarzystwie rówieśników, a jednocześnie pragniemy zaoszczędzić mu stresu powinniśmy wybrać właśnie półkolonie. Znacznie ograniczy to stres dziecka, ponieważ rozstanie się z rodzicami jedynie na kilka godzin, podczas których będzie miało zapewnione liczne atrakcje. Każdego wieczoru dziecko wróci do domu, co zapewni mu poczucie bezpieczeństwa a jednocześnie będzie miało możliwość rozwijać się społecznie, co może sprawić, że późniejszy wyjazd na wakacje bez rodziców przyjdzie mu z większą łatwością.

Półkolonie są właściwym wyborem również w sytuacji, kiedy nie stać nas finansowo na opłacenie wyjazdu dziecka do nadmorskiego, czy górskiego kurortu, lub za granicę. Półkolonie są formą wypoczynku znacznie tańszą od koloni, a jednocześnie wcale nie mniej atrakcyjną. Niższa cena wiąże się z faktem, że nie ponosimy kosztów za noclegi, oraz wieczorne posiłki, a zajęcia odbywają się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, zamiast w popularnym kurorcie.