pojemniki-magazynowe
17 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Pojemniki techniczne i magazynowe – przykłady zastosowań
5 (100%) / 1 głosów

Pojemniki techniczne i magazynowe – przykłady zastosowań

W przestrzeni magazynowej, gdzie składowany i transportowany jest towar – niejednokrotnie  delikatny i wymagający szczególnych warunków i odpowiedniej ochrony – posiadanie specjalnych pojemników technicznych okazuje się niezbędne. Pozwalają one na zachowanie porządku i stanowią zabezpieczenie dla różnego rodzaju materiałów. W jaki jeszcze sposób można je wykorzystać?

Pojemniki techniczne i magazynowe – co warto o nich wiedzieć?

Pojemniki techniczno-magazynowe występują w kilku różnych wersjach, w zależności od zastosowania. Wśród najczęściej spotykanych możemy wyróżnić pojemniki siatkowe, blaszane, a także nadstawki paletowe. Ze względu na ich przeznaczenie (częsta praca w trudnych warunkach środowiskowych) oraz rolę, jaką mają pełnić (ochrona delikatnego i wrażliwego towaru), do ich produkcji wykorzystywane są surowce najwyższej jakości. Stosuje się również dodatkowe zabezpieczenia – powłoki ochronne, uzyskiwane poprzez cynkowanie. Dzięki takiemu wykonaniu pojemniki magazynowe odznaczają się ogromną trwałością, odpornością na korozję, uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, takich jak zmienne temperatury, duża wilgotność powietrza czy promieniowanie UV.

Dzięki możliwości szybkiego i prostego składania pojemników zyskujemy oszczędność miejsca i optymalnie zagospodarowaną przestrzeń użytkową. Warto dodać, iż kontenery magazynowe są stosunkowo lekkie, a co za tym idzie – pozwalają na swobodne ich przemieszczanie w razie potrzeby. Wykorzystanie pojemników siatkowych wiąże się także z dużą wygodą. Ich konstrukcja zapewnia widoczność, dzięki czemu monitorowanie ich zawartości staje się łatwe i bezproblemowe. Dzięki wbudowanej klapie i rozkładanym ściankom można w szybki sposób opróżnić je z zawartości. Pojemniki wykonane w ten sposób oferuje firma Palbox.

W sklepie i magazynie

Pojemniki techniczne mają bardzo szeroki zakres zastosowań przy magazynowaniu i transporcie różnorakich materiałów – zarówno drobnicowych, jak i wielkogabarytowych. Ułatwiają zachowanie porządku i pozwalają na znaczną oszczędność powierzchni oraz odpowiednio zabezpieczają przechowywany towar przed uszkodzeniem. Doskonale nadają się do zbiórki makulatury, różnorakich odpadów czy zużytego sprzętu AGD i RTV przeznaczonego do recyklingu. Sprawdzają się przy składowaniu i transporcie półwyrobów w trakcie produkcji, części i opakowań,  także szklanych oraz produktów o niestandardowych wymiarach. Ze względu na estetyczny wygląd mogą posłużyć również do ekspozycji towarów w przestrzeni handlowej.