22 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Podstawowe usługi weterynaryjne
5 (100%) / 1 głosów

Podstawowe usługi weterynaryjne

Posiadanie zwierząt w domu niesie ze sobą wiele korzyści. Czworonożny pupil może być lekiem na samotność, sposobem na codzienny ruch czy reduktorem stresu. Własne zwierzę uszczęśliwia, ale wymaga też wzięcia odpowiedzialności za nowego domownika. Jeśli nasz pies czy kot zachoruje, musimy zabrać pupila do lecznicy dla zwierząt. Jakie podstawowe usługi weterynaryjne świadczą weterynarze?

Wizyta podstawowa, kontrolna i profilaktyczna

Do zakresu podstawowych usług weterynaryjnych wchodzą przede wszystkim wizyty w lecznicy dla zwierząt. Jeśli nasz pupil choruje, musimy umówić się na wizytę diagnostyczną. Wywiad i badanie kliniczne pozwoli zdiagnozować schorzenie i zaordynować właściwy sposób leczenia. Jeśli leczenie trwa dłużej, należy stawiać się na wizyty kontrolne, aby weterynarz mógł nadzorować przebieg leczenia i w razie potrzeby włączyć inne leki.
Ponadto z każdym domowym pupilem musimy odbywać wizyty profilaktyczne. Czemu one służą? Na to pytanie odpowie nasz ekspert z Lecznicy dla zwierząt „W Pałacyku”:

Profilaktyczne wizyty mają na celu regularną kontrolę stanu zdrowia naszych zwierzaków. Wielokrotnie właściciele czworonogów zgłaszają się do nas za późno, przez co skuteczne leczenie jest niemożliwe. Profilaktyka pozwala na wczesne wykrycie stanu chorobowego i rozpoczęcie leczenia, które przyniesie oczekiwane skutki.

Badania pomocnicze uzupełniające diagnostykę czworonoga

Podczas wizyty podstawowe lub kontrolnej może okazać się konieczne przeprowadzenie badań pomocniczych, które stanowią uzupełnienie diagnostyki. W zależności od tego, jakie dolegliwości przytrafiły się naszemu pupilowi, może być konieczna diagnostyka laboratoryjna czy diagnostyka obrazowa.
Profesjonalne lecznice dla zwierząt pozwalają wykonać kompletny zakres badań, w tym badanie morfologiczne krwi, ocena rozmazu, badanie laboratoryjne moczu, gastroskopię, badanie USG czy kolonoskopię. O konkretnej diagnostyce zadecyduje weterynarz, który zajmuje się naszym zwierzakiem.

Pediatria weterynaryjna w lecznicy dla zwierząt

Z usług weterynarza powinniśmy korzystać nie tylko w przypadku dorosłych zwierząt. Również najmłodsze zwierzęta mogą potrzebować pomocy specjalisty, który wykryje wady wrodzone, zauważy błędy żywieniowe czy niewłaściwą opiekę nad daną rasą czworonoga. Weterynarz będzie naszym najlepszym doradcą w zakresie opieki nad zwierzakiem i pozwoli nam uniknąć rozmaitych deficytów czy zaburzeń, o które tak łatwo w pierwszym etapie życia domowych pupili.
U zdrowych zwierząt można od razu przeprowadzić konieczne szczepienia. Pamiętajmy, że już w szóstym tygodniu można zaszczepić psy i koty przed groźnymi dla nich chorobami, natomiast dwa-trzy tygodnie po urodzeniu przeprowadzamy pierwsze odrobaczenie. Zadbany i zdrowy pupil przyniesie nam wiele radości, dlatego powinniśmy regularnie odwiedzać lecznicę dla zwierząt!


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41