2 stycznia 2019

Kategoria:
Inne

Podstawowe rodzaje rowerów
5 (100%) / 1 głosów

Podstawowe rodzaje rowerów

Czy wiesz, jakie są podstawowe rodzaje rowerów i jaki będzie najlepszy dla Ciebie? Do rekreacyjnych przejażdżek lub poruszania się po mieście wybierzemy całkiem inny rower niż do ekstremalnych szaleństw po wyboistym terenie. Prawidłowy dobór roweru jest więc niezbędny, aby jazda sprawiała nam przyjemność. Zobacz, jakie są główne typy rowerów i zdecyduj, który najbardziej pasuje do Twojego stylu życia.

Jazda na rowerze to prawdziwa przyjemność – pod warunkiem, że jest on odpowiednio dobrany. A to nie lada sztuka! Specjaliści z Teamu Northtec podkreślają, że:

Rower należy kupować, biorąc pod uwagę wiek, sylwetkę, umiejętności użytkownika i przede wszystkim przeznaczenie naszych dwóch kółek. Kolejnym kryterium będzie również cena, gdyż nie każdy potrzebuje sprzętu najwyższej jakości, by czerpać satysfakcję z jazdy.

Jakie rodzaje rowerów możemy wybrać?

  • Rower trekkingowy – rower z kołami 26’’ lub 28’’, który jest przeznaczony głównie do wycieczek rowerowych. Świetnie sprawdza się zarówno na utwardzonych, jak i naturalnych nawierzchniach, ponieważ wąskie opony nie stawiają oporu. Zapewnia wygodną pozycję w trakcie jazdy. Można do niego zamontować bagażnik oraz sakwy przednie i tylne, dzięki czemu bez problemu spakujemy się nawet na dłuższą wycieczkę pod namiot.
  • Rower górski (MTB) – rower przeznaczony do jazdy w górskim lub szczególnie trudnym terenie. Ma wzmocnioną konstrukcję, amortyzatory, specjalne hamulce i szerokie opony. Zapewnia doskonałą przyczepność i umożliwia jazdę nawet po najbardziej nierównym terenie. Sprawdza się w pokonywaniu kamienistych ścieżek, stromych wzniesień, górzystych pasm.
  • Rower crossowy – połączenie roweru trekkingowego z rowerem MTB. Dzięki grubym oponom jest doskonały do jazdy po nierównym podłożu, leśnych ścieżkach, polnych drogach. Cross to uniwersalny rower, który sprawdza się i podczas bardziej wymagających wycieczek po nierównościach, i jako środek codziennego transportu do pracy czy szkoły. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które używają roweru do wielu aktywności.
  • Rower miejski – stworzony do poruszania się po mieście drogami asfaltowymi i chodnikami. Dzięki zachowaniu wyprostowanej sylwetki i wyposażeniu w miękkie siedzenie zapewnia nam wysoki komfort w trakcie jazdy. To bardzo praktyczny pojazd, który dodatkowo ma jeszcze oświetlenie na dynamo i dzwonek. Wyróżnia się układem hamowania pedałami do tyłu, a także często eleganckim wyglądem i zróżnicowanym designem.
  • Rower szosowy – rower powstały z myślą o tych, którzy jeżdżą po asfalcie i zależy im na osiąganiu znacznych prędkości oraz zachowaniu maksymalnej wydajności jazdy. Dzięki wzmocnionej ramie ze stopu aluminium waży zaledwie od 6 do 10 kg. Niska waga, cienkie i gładkie opony w dużych 28’’ kołach, a także aerodynamiczna pozycja podczas jazdy sprzyjają długim dystansom i sporym prędkościom oraz ułatwiają pedałowanie pod górę.