14 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Podstawowe funkcje plandek samochodowych
5 (100%) / 1 głosów

Podstawowe funkcje plandek samochodowych

Pod terminem plandeki samochodowe kryją się m.in. plandeki na samochody dostawcze, plandeki na przyczepy oraz plandeki występujące w roli pokrowca. Każde z tych trzech zastosowań jest powszechnie znane i charakteryzuje się wysokim stopniem użyteczności. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie podstawowe funkcje one pełnią i dlaczego warto z nich korzystać.

Niezawodna ochrona

Plandeki, niezależnie od rodzaju, pełnią przede wszystkim funkcję ochronną. Produkowane są ze specjalnych, nieprzemakalnych tkanin, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. W przypadku plandek dla samochodów dostawczych płachty mocowane są na konstrukcjach stelaży naczep. W przypadku zaś plandek przeznaczonych dla przyczep na stelażach przyczep.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Parys we Wrocławiu, która specjalizuje się w produkcji plandek samochodowych:

Montaż płachty na stelażu przebiega w sposób, który pozwala na późniejsze zdjęcie plandeki bez naruszania jego konstrukcji. Dzięki temu jedna plandeka może być używana na wielu różnych pojazdach, których naczepy i przyczepy posiadają stelaże o tych samych wymiarach. To zaś sprawia, iż koszty, ponoszone przez przedsiębiorcę w trakcie wymiany pojazdów we flocie firmy, mogą być niższe.

Plandeki, występujące w roli pokrowców, stosowane są powszechnie na samochodach osobowych. Podobnie jak plandeki na przyczepy i samochody dostawcze, produkowane są one z wodoodpornych i niezwykle wytrzymałych tkanin. Dzięki nim auto garażowane na zewnątrz jest chronione przed bezpośrednim wpływem czynników zewnętrznych. Można wybrać taki pokrowiec spośród gotowych, szytych dla konkretnych modeli samochodów bądź zamówić na wymiar. Pokrowiec narzuca się bezpośrednio na auto.

Plandeki na samochody dostawcze oraz przyczepy chronią zawartość ładunku przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak opady deszczu, śniegu czy gradu, wiatr oraz nadmierne promieniowanie słoneczne. Ponadto zabezpieczają towar przed kradzieżą oraz przemieszczaniem się jego elementów w trakcie transportu.

Dzięki plandece samochodowej możemy zamienić zwykłą ciężarówkę z otwartą przestrzenią bagażową w samochód dostawczy oraz mamy pewność, że przewożony towar dotrze do celu w nienaruszonym stanie.

Skuteczna reklama

Oprócz funkcji ochronnej plandeka na samochody dostawcze oraz przyczepy może pełnić również funkcję nośnika reklamy. Otóż na płachtę plandeki może zostać naniesiona grafika, która zawierać będzie nazwę firmy, logo oraz podstawowe dane kontaktowe. Plandeka jako nośnik reklamy to – z punktu widzenia marketingowego – świetne rozwiązanie. Taka reklama dociera bowiem wszędzie tam, gdzie samochód. Ruchoma reklama jest w stanie w znacznym stopniu zwiększyć grono potencjalnych klientów. Liczba osób, do których może dotrzeć informacja o firmie, będzie bowiem zdecydowanie wyższa od liczby odbiorców nieruchomej reklamy zewnętrznej takiej jak plakat czy billboard.

Korzystanie z plandek samochodowych gwarantuje więc ochronę naszego pojazdu oraz przewożonego ładunku. Ponadto może zapewnić niezwykle skuteczną reklamę naszej firmy.