wakacje-morze
29 października 2018

Kategoria:
Inne

Pobierowo – świetne miejsce na wakacyjny wypoczynek
5 (100%) / 1 głosów

Pobierowo – świetne miejsce na wakacyjny wypoczynek

Polskie wybrzeże z roku na rok staje się coraz popularniejszą lokalizacją dla turystów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Decydują o tym nie tylko czyste plaże i piękne okoliczności przyrody w postaci choćby lasów, położonych nieco dalej od samego morza. Nadbałtycki wypoczynek to również liczne atrakcje, w które obfituje zwłaszcza region wokół Pobierowa.

W samym miasteczku nie ma ich aż tak wiele, nie jest to jednak bynajmniej wadą. Dzięki temu jeśli tylko mielibyśmy ochotę jeszcze bardziej odpocząć od zgiełku i obecności innych ludzi, możemy sobie w każdej chwili na to pozwolić. Większość interesujących obiektów położona jest bowiem w oddalonych zaledwie o kilka kilometrów miejscowościach takich jak Rewal, Trzęsacz czy Niechorze.

Nie tylko dla dzieci

Znajdziemy tam wiele miejsc zaprojektowanych przede wszystkim z myślą o najmłodszych, ale przypadających do gustu również ich rodzicom – a także osobom, które po prostu są młode duchem. Chodzi m.in. o Park Miniatur i Kolejek, dosłownie postawiony na głowie Magiczny Domek, pełen morskich stworzeń Park Wieloryba, kolorową Motylarnię czy Bajkową Chatę, której pobierowskim odpowiednikiem jest dostarczające złudzeń optycznych Oko Iluzji.

Lokalne zabytki

Nieco bardziej wyrafinowanego zwiedzania spodziewać się można z kolei w słynnych ruinach średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu, którego burzliwe dzieje w nowoczesnej formie prezentuje pobliskie Multimedialne Muzeum na Klifie. Niemniej ciekawe okazują się Muzeum Rybołówstwa Morskiego i latarnia morska w Niechorzu czy w pełni odrestaurowany holenderski wiatrak w Lędzinie, a także urokliwa podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową.

Atrakcje Pobierowa

W samym Pobierowie przyjezdni najchętniej oglądają domek letniskowy „kobiety Hitlera”, czyli Ewy Braun, oraz zabytkowy hotel Seeblick, zbudowany w 1907 r. Warto jednak przede wszystkim skorzystać z panujących tu ciszy i spokoju, aby efektywnie odpocząć od trudów codzienności. Nieocenioną pomocą w tym zakresie będą różnego rodzaju zabiegi relaksacyjne, oferowane przez lokalne SPA Grand Laola.

Wakacje w ruchu

Dla gości ośrodka czekają ponadto komfortowy nocleg oraz basen, dzięki któremu z zalet pływania nie trzeba rezygnować nawet w pochmurne dni czy też poza sezonem. Na wczasy w Pobierowie, mogą wybrać się również amatorzy aktywnego wypoczynku. Będą oni czuć się, jak w raju również dzięki możliwości uprawiania w okolicy innych dyscyplin. Oprócz skateparku, kortów tenisowych czy ośrodków jazdy konnej znajdziemy tu bowiem także parki linowe, pola golfowe (i tory do minigolfa), a także kilometry malowniczych szlaków pieszych i tras rowerowych. O idealnych warunkach dla sportów plażowych i morskich (jak żeglarstwo, kajakarstwo, siatkówka), nie trzeba zaś nawet wspominać – podobnie jak o złotym piasku plaży, na którym można równie dobrze po prostu poleniuchować, łapiąc opaleniznę…