ubezpieczenie-rodziny
27 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Planujesz wakacje? Ubezpiecz się przed wyjazdem!
5 (100%) / 2 głosów

Planujesz wakacje? Ubezpiecz się przed wyjazdem!

Nic tak nie psuje urlopu, jak wypadek lub doznany uraz, a także kradzież czy nieumyślne spowodowanie przez nas szkody. Dlatego przed wyjazdem, zarówno za granicę jak i do różnych miejsc w Polsce, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. W trakcie zorganizowanych wyjazdów, jesteśmy ubezpieczeni przez biuro podróży, jeśli decydujemy się na zwiedzanie indywidualne, poszukajmy dobrego ubezpieczyciela.

Wakacyjne ubezpieczenie, to nie tylko ochrona przed konsekwencjami naszych nieumyślnych działań, lecz również zabezpieczenie naszego zdrowia. Leczenie za granicą, rozpoczynając od pojedynczej wizyty lekarskiej, na przykład u stomatologa, a na pobycie w szpitalu kończąc, jest bardzo kosztowne. Dlatego w ferworze załatwiania indywidualnego wyjazdu, zwłaszcza do innego kraju, nie zapominajmy o wykupieniu ubezpieczenia. Przed czym dokładnie chroni?

Chuchaj na zimne, czyli zdrowie najważniejsze

Ubezpieczenia turystyczne przede wszystkim obejmują organizację i pokrycie kosztów leczenia w przypadku kłopotów ze zdrowiem. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie są to koszta, dopóki nie będziemy zmuszeni udać się chociażby na pojedynczą wizytę lekarską, której cena może wynosić nawet 300 EUR – przestrzega agent ubezpieczeniowy z agencji ubezpieczeniowej Profit.

Dopóki wypoczynku nie zakłócają nam zdrowotne problemy, nie zastanawiamy się nad kosztami leczenia za granicą. Pamiętajmy jednak, że sytuacje losowe mogą przydarzyć się nam także na wakacjach. Już podstawowy pakiet pokryje koszty wizyty lekarskiej, hospitalizacji, leczenia stomatologicznego czy nawet transportu medycznego do kraju, a także pokryje koszty kontynuacji zaplanowanej podróży. Nie będziemy musieli także martwić się o naszych bliskich w razie hospitalizacji; pakiet pokryje także koszty pobytu oraz podróży osoby towarzyszącej. Ubezpieczenie bezsprzecznie powinny wykupić kobiety ciężarne, bowiem obejmuje ono także organizację i pokrycie kosztów leczenia, związanych z ciążą.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Innym ryzykiem, które obejmuje ubezpieczenie turystyczne, jest utrata bagażu. Na zagranicznych lotniskach, zwłaszcza będących kluczowymi portami lub punktami przesiadkowymi, a także na dworcach, panuje ogromny ruch. Chwila nieuwagi wystarczy, by paść ofiarą kieszonkowca, a nawet stracić cały nasz bagaż. Odszkodowanie zostanie nam wypłacone także w przypadku, gdy bagaż zostanie uszkodzony lub gdy zaginie w hotelu, czy innym miejscu pobytu. Taka oferta będzie szczególnie atrakcyjna dla osób, które w podróż zabierają drogi, sportowy sprzęt. Ubezpieczając go zyskamy pewność, że w przypadku jego utraty, zwróci nam się przynajmniej część poniesionych kosztów.

Pozostałe ryzyka

Katalog ryzyk, które obejmuje ubezpieczenie turystyczne jest bardzo szeroki i różni się nieco w zależności od poszczególnych ubezpieczycieli. Najczęściej w pakiecie wakacyjnym otrzymamy także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody, wyrządzone osobom trzecim, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także pokrycie kosztów usług kierowcy zastępczego, jeśli zajdzie taka potrzeba. Gdy wybieramy się na wypoczynek z dziećmi, rozważmy ubezpieczenie na wypadek konieczności opieki lub transportu niepełnoletnich pociech. Na koniec warto zaznaczyć, że ubezpieczyciel oferuje także stały kontakt z działem pomocy prawnej. W razie problemów, będziemy mieli się do kogo zwrócić i nie zostaniemy pozostawieni sami sobie.