ferie-zimowe
10 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Oferty hoteli na ferie zimowe. Przegląd dostępnych rozwiązań
5 (100%) / 2 głosów

Oferty hoteli na ferie zimowe. Przegląd dostępnych rozwiązań

Ferie zimowe to doskonała okazja do odpoczynku, ale również wymarzony czas dla osób, które uwielbiają jeździć na nartach lub snowboardzie. Przerwa zimowa jest najlepszym momentem na spędzenie czasu z dzieckiem lub ze swoją drugą połówką. Pytanie tylko, gdzie pojechać? Opcji jest wiele, a każdy hotel proponuje coś innego. Sprawdziliśmy, jakie oferty ośrodków wypoczynkowych w Polsce są najpopularniejsze i najciekawsze.

Polskie góry to najchętniej odwiedzane miejsce przez Polaków w czasie ferii zimowych. Piękne widoki, atrakcje dla narciarzy i zwolenników zimowego szaleństwa, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat sprawiają, że właśnie ten kierunek jest najpopularniejszy. Miasta takie jak Zakopane, Szklarska Poręba, Krynica Zdrój i Szczyrk są oblegane przez tysiące turystów z całej Polski. Osobom, które preferują mniej zatłoczone, górskie miejscowości, na pewno spodobają się mniejsze, ale równie atrakcyjne miasta, na przykład Zieleniec w Paśmie Gór Orlickich. Ośrodki wypoczynkowe i hotele oferują mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci, miłośników sportów zimowych oraz dla osób, które szukają relaksu i spokoju. Jakie rozwiązania są najchętniej wybierane przez turystów?

Dla miłośników zimowego szaleństwa

Dla ludzi preferujących czynny wypoczynek, głównym celem w czasie ferii zimowych jest zabawa na stoku. W takim wypadku warto wybrać hotel lub pensjonat, który położony jest jak najbliżej stacji narciarskiej, jak np. Hotel Zieliniec, który znajduje się w sąsiedztwie narciarskich tras zjazdowych i biegowych, ale również rowerowych i spacerowych. Oprócz noclegu i wyżywienia, wiele ośrodków oferuje mnóstwo atrakcji i udogodnień, jak np. wypożyczalnię sprzętu narciarskiego oraz zakup karnetów na stok w bardzo atrakcyjnych cenach. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z narciarstwem mogą skorzystać z pomocy instruktora. Przed ostatecznym wyborem ośrodka, warto zapoznać się z atrakcyjnymi pakietami na ferie zimowe, dzięki którym można zaoszczędzić pieniądze, ale również skorzystać z dodatkowych atrakcji, np. programów animacyjnych dla dzieci, śpiewów przy ognisku lub pokoju zabaw dla najmłodszych.

Dla zwolenników relaksu i odpoczynku

Dla miłośników relaksu i odpoczynku od pędu życia, hotele i pensjonaty oferują wiele zabiegów pielęgnacyjnych, np. masaż, jacuzzi, saunę suchą i parową oraz tzw. natryski wrażeń. To idealna opcja dla osób, które uwielbiają spędzać czas w Spa. Podczas gdy rodzice będą relaksować się podczas zabiegów, dzieci mogą przebywać w specjalnych salach zabaw, które również znajdują się w ofertach hoteli. W dobrych ośrodkach wypoczynkowych można spotkać jacuzzi zewnętrzne na tarasie, z podgrzewaną wodą oraz niezapomnianym widokiem na góry.

Dla tych, którzy uwielbiają zabawę

Oprócz strefy sportu i relaksu, hotele posiadają w swojej ofercie miejsca, gdzie można oddać się zabawie. Standardem jest restauracja oraz bar, otwarty do późnych godzin nocnych. Niektóre hotele posiadają stoły bilardowe, cymbergaj, rzutki, piłkarzyki, a nawet tory do gry w kręgle. Jest to najlepszy sposób na zabawę w atmosferze rywalizacji. Inne rozrywki dostępne w ofercie hoteli to zabawa przy ognisku, bale tematyczne dla dzieci i rodziców lub wypożyczalnie rowerów i quadów.