kontener-budowlany
20 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Odpady remontowe i budowlane. Co z nimi zrobić?
5 (100%) / 1 głosów

Odpady remontowe i budowlane. Co z nimi zrobić?

Prace remontowo-budowlane w domach i mieszkaniach generują wiele odpadów. Co robić z nagromadzonymi fragmentami kafelków, cegieł czy tynków? Oczywiście trzeba się ich pozbyć w odpowiedni sposób. Zasady gromadzenia i wyrzucania odpadów remontowo-budowlanych są opisane w przepisach prawa. Prezentujemy je także w poniższym tekście.

Gromadzenie i wyrzucanie odpadów

Przepisy o gromadzeniu śmieci stanowią bardzo jasno – odpady budowlane nie mogą być wyrzucane do zwykłych pojemników miejskich, przeznaczony na odpady komunalne! Osoby nieprzestrzegające tych zasad powinny liczyć się z konsekwencjami, w tym z dotkliwymi karami finansowymi. Wniosek jest więc prosty – planując remont lub przebudowę domu, warto zawczasu zadbać o odpowiedni sposób pozbycia się odpadów. Do wyboru mamy przede wszystkim dwie opcje – wynajem kontenerów budowlanych bądź (przy braku przestrzeni) załadunek do specjalnych worków. Obie metody gromadzenia i wyrzucania odpadów można zastosować korzystając z pomocy profesjonalnych firm. Usługi odbioru gruzu z budów i remontów świadczy np. firma LEKARO.

Wynajem kontenerów budowlanych

Do składowania odpadów remontowo-budowlanych nadają się doskonale kontenery typu KP o pojemności 5 lub 7 m3. Jak to działa w praktyce? Kontenery są podstawiane w umówione miejsce, w określonym dniu i przedziale czasowym. Dostarczony kontener jest w pełni do dyspozycji klienta. Trafiają tam wszelkie odpady remontowe, budowlane lub gruz. O wyznaczonej porze zapełniony pojemnik jest odbierany przez firmę, a w razie pełnego załadunku może być podstawiony ponownie nowy, pusty (aż do momentu wywozu całości odpadów). Rozliczenie następuje wówczas za każdy opróżniony lub zabrany kontener. Taka metoda odbioru odpadów sprawdza się przy wszelkiego rodzaju budowach i remontach – zarówno mniejszych jak i większych porządkach.

Odbiór odpadów w workach

Jeżeli brakuje miejsca na ustawienie kontenera bądź prowadzone prace remontowo-budowlane mają bardzo ograniczony zakres, ciekawym pomysłem wydaje się użycie worków na odpady budowlane. Są one wykonywane ze specjalnych materiałów, mogących przetrzymać ciężar gruzu i cegieł. Odpady w workach podlegają odbiorowi w wyznaczonym terminie. Wynajęta ekipa załadowuje je do specjalnego pojazdu i wywozi. Cała procedura przebiega szybko i sprawnie, z minimalnym zaangażowaniem klienta. W tym przypadku rozliczenie następuje za każdy 1 m3 odebranych odpadów. Szczegółowe informacje dotyczące warunków odbioru odpadów w kontenerach i workach można znaleźć na stronie internetowej LEKARO.