4 stycznia 2019

Kategoria:
Inne

Obróbka tworzyw sztucznych. Usługi na maszynach CNC
5 (100%) / 1 głosów

Obróbka tworzyw sztucznych. Usługi na maszynach CNC

Obróbka tworzyw sztucznych przy pomocy maszyn CNC (z ang. Computerized Numerical Control) jest obecnie popularna w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki nowoczesnym układom sterującym otrzymuje się w krótkim czasie wysokiej jakości części. Jakie popularne usługi można świadczyć dzięki maszynom sterowanym numerycznie? Dowiedz się więcej o urządzeniach CNC i sprawdź, czy powinna z nich skorzystać także twoja firma.

Czy firmy wykonują projekty indywidualne na maszynach CNC? 

Tworzywa sztuczne najczęściej wykorzystywane są w budownictwie, motoryzacji oraz przemyśle opakowań. Można wykonywać z nich części maszyn, zabawek, elementy aparatury, osłony kabli, przyrządy, aparaturę i sprzęt medyczny, a także wiele innych produktów oraz części składowych. Ponadto, tworzywa sztuczne to materiały lekkie, w których ciągle zwiększana jest wytrzymałość. Aby produkcja była opłacalna i efektywna wykorzystuje się maszyny CNC, które z najwyższą precyzją wykonują konkretne elementy. Co warto podkreślić, nie da się wytworzyć w inny sposób (np. metodą ręczną) obiektów powtarzalnych o tak dużej dokładności. Skrawanie, frezowanie i toczenie przy pomocy maszyn sterowanych numerycznie umożliwia wykonywanie nawet mocno skomplikowanych kształtów w krótkim czasie. Co warto podkreślić, najlepsze firmy wykonują elementy zarówno według gotowych, jak i indywidualnych projektów. Tego typu usługi wykonywane na maszynach CNC są gwarancją uzyskania identycznych elementów, praktycznie bez wad. Maszyny sterowane numerycznie nie dość, że niwelują ryzyko powstawania błędów, to dodatkowo nie prowadzą do marnotrawstwa materiału, jak to może mieć miejsce np. przy obróbce ręcznej.

Jakie inne usługi wykonywane są na maszynach CNC?

To jaką metodą będziemy wykonywać detale, determinuje ilość zamawianych części. Przy produkcji jednostkowej i niewielkiej precyzji wykonania polecamy klientom druk 3D, przy produkcji małoseryjnej obrabiamy tworzywa za pomocą maszyn skrawających CNC. Przy ilościach masowych polecamy technologie wtrysku i rozdmuchu. Oczywiście wiele zależy od technologiczności konstrukcji, którą musimy wykonać. Często pomagamy klientom dopasować odpowiednią technologię, by obniżyć koszty. Wtryskarki również możemy nazwać maszynami CNC ze względu na zastosowane w nich najnowsze technologie sterowania mikroprocesorowego. Maszyny CNC mogą także stanowić wtryskarki, które z wykorzystaniem nowoczesnych technologii wtrysku i rozdmuchu tworzyw sztucznych umożliwiają wykonanie detali. Najlepiej wybrać te firmy, które oferują realizację całego procesu – od projektu detalu po wykonanie i finalną produkcję – podkreśla specjalista z firmy Toplast Tomaszewscy z Poznania.

Co warto podkreślić, to fakt, że w najlepszych firmach wykonywana jest także bezpłatna adaptacja do maszyn. Z kolei, jeśli klient posiada już formę wtryskową, warto wybrać firmę, która umożliwi nie tylko produkcję artykułu, ale także zapewni bezpłatny serwis formy wtryskowej na czas trwania produkcji. Maszyny CNC to najlepszy możliwy obecnie wybór – obróbka tworzyw sztucznych, obojętnie czy korzysta się z tokarki, frezarki czy wtryskarki, jest skuteczna, szybka i wydajna, co niewątpliwie przyczynia się do jej popularności.