nocleg-w-karpaczu
23 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Noclegi w Karpaczu. Gdzie warto się zatrzymać?
5 (100%) / 1 głosów

Noclegi w Karpaczu. Gdzie warto się zatrzymać?

Oferta noclegowa w Karpaczu jest bardzo bogata. Miasto, malowniczo położone u stóp Karkonoszy, jest bowiem świetnie przygotowane na przyjęcie tysięcy turystów przez cały rok. Karpacz stanowi zarówno dobrą bazę wypadową w góry, jak i miejsce spacerów trasami widokowymi. Nie dziwi więc, że tak chętnie i licznie jest odwiedzany przez turystów z całej Polski. My podpowiadamy, gdzie warto zatrzymać się w Karpaczu.

Noclegi w Karpaczu

Jak już wyżej wspominaliśmy, Karpacz oferuje bardzo bogatą bazę noclegową. Bogatą, ale i różnorodną. Pokoje w Karpaczu można bowiem zarezerwować w ogromnych kompleksach hotelowych, w standardowych hotelach, pensjonatach, hostelach oraz w kwaterach prywatnych. Powstaje pytanie, gdzie warto się zatrzymać? Nasza odpowiedź brzmi: w miejscu, które łączy w sobie hotelowe standardy z atrakcyjnymi cenami i domową atmosferą. Choć brzmi dość nierealnie i na pierwszy rzut oka wymienione przez nas cechy mogą sprawiać wrażenie wzajemnie się wykluczających, takie miejsca z powodzeniem da się znaleźć. Noclegi w Karpaczu mogą spełniać wszystkie wyżej wymienione zalety, jeśli zarezerwujemy pokój w jednym z jego pensjonatów.

Zalety pensjonatów

Zdecydowanie warto zatrzymać się w pensjonacie. Większość z nich oferuje bowiem wysokie standardy pokoi, nierzadko na równi z hotelowymi, jednak za niższą cenę. Do dyspozycji są pokoje z łazienkami, w pełni – elegancko i komfortowo – wyposażonymi. Zazwyczaj w prysznice, ale również dostępne są pokoje z wanną. Wówczas długie relaksujące kąpiele – zimą mogą rozgrzewać, a latem przyjemnie ochładzać. Na wyposażeniu łazienek można także znaleźć urządzenia, których, wbrew pozorom, nie używa jedynie damska część odwiedzających pensjonaty, mianowicie suszarki do włosów. I jeden element bagażu mniej. Naturalnie łazienki i toalety zaopatrzone są w odpowiednią ilość świeżych ręczników. W pokojach zaś są telewizory i telewizja sateliatrna, a na terenie całego obiektu bezpłatna sieć Wi-fi. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę to fakt, iż większość pokoi wyposażona jest w lodówki oraz czajniki.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik Pensjonatu Villa Karpacz:

Dzięki temu, że na wyposażeniu pokoju jest czajnik oraz lodówka, goście mogą dokonać wyboru w kwestii wyżywienia. Mają bowiem możliwość skorzystać z usług kuchni pensjonatu bądź zapewniać sobie posiłki we własnym zakresie. Popularną opcją jest wykupienie pakietu ze śniadaniami i/lub obiadokolacjami. W zależności od potrzeb można wybrać odpowiedni dla siebie pakiet.  

W wielu pensjonatach oferowane są również pokoje zwane studiami, które swoim charakterem przypominają małe mieszkania. Liczba pokoi w pensjonacie jest zdecydowanie mniejsza niż w hotelu, a pracownicy obsługi mniej oficjalni, to daje nam możliwość spędzenia urlopu w przytulnej i rodzinnej atmosferze.

Pensjonat może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla turystów planujących aktywnie spędzić czas w górach, jak i dla tych, którzy chcą spacerować i korzystać z uroków pobliskich atrakcji. Sprawdzi się także jako miejsce noclegowe dla tych mniej i bardziej wymagających, jednocześnie nie uszczuplając nadto ich portfeli.