pakowarka
23 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Na czym polega technologia Ultra Clean w pakowarkach?
5 (100%) / 2 głosów

Na czym polega technologia Ultra Clean w pakowarkach?

Pakowarki to maszyny, które umożliwiają pakowanie płynnych lub półpłynnych produktów spożywczych. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Ultra Clean pakowanie odbywa się w warunkach higienicznych. Na czym konkretnie polega ta technologia? Czemu warto wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w pakowarki BAG IN BOX? Dowiedz się więcej o budowie i działaniu pakowarki z komorą Ultra Clean.

Na czym polega innowacyjna technologia Ultra Clean?

Pakowarka to półautomatyczna maszyna, która dzięki technologii Ultra Clean umożliwia wytworzenie izolującej przestrzeni idealnej do pakowania produktów spożywczych. W swojej budowie zawiera osłoniętą lekką obudową komorę Ultra Clean – to właśnie do jej wnętrza doprowadzane jest sterylne powietrze. Specjalne mechanizmy i napędy stale dostarczają go do środka, co z kolei powoduje, że w komorze wytwarza się lekkie nadciśnienie. Tym samym przestrzeń pakowania jest skutecznie oddzielona od powietrza hali produkcyjnej, co umożliwia w pełni sterylne pakowanie produktów. Użycie pakowarek wykorzystujących technologię Ultra Clean do produkcji i przetwórstwa sprawia, że każdy cykl pakowania, podczas którego wykorzystywana jest para lub gaz modyfikujący atmosferę, stwarza hermetyczne środowisko napełniania. Dlatego też innowacyjna technologia Ultra Clean (wykorzystywana np. w pakowarkach firmy BAG in BOX z Lublina) umożliwia zachowanie walorów smakowych, odżywczych i zapachowych bez konieczności używania środków konserwujących. Co ciekawe, tego typu pakowanie próżniowe i hermetyczne produktów przyczynia się także do wydłużenia ich okresu przydatności do spożycia.

Czemu warto stosować pakowarki z komorą Ultra Clean?

Należy podkreślić, że technologia Ultra Clean jest innowacyjna i nowoczesna, dlatego stosowana jest tylko w zaawansowanych pakowarkach półautomatycznych. Jest szczególnie przydatna wszędzie tam, gdzie przedsiębiorstwo musi zapewnić sterylne warunki procesu pakowania. Pakowarki z technologią Ultra Clean są popularne w produkcji i przetwórstwie produktów, a także w procesach rozlewania produktów płynnych i półpłynnych np. półprzetworzonych produktów owocowych i warzywnych. Zarówno technologia Ultra Clean, jak i równie efektywne wykonanie całej maszyny zapewnia bezpieczeństwo oraz sterylność. Pakowaczki bag-in-box to sprzęt ze stali nierdzewnej zawierający elementy teflonowe i stalowe, dlatego też w połączeniu z innowacyjną technologią skutecznie zwiększają jakość procesów pakowania. Warto podkreślić, że maszyny wykorzystujące technologię Ultra Clean mają coraz więcej zwolenników i chętnie wykorzystywane są przez przedsiębiorców (np. z branży spożywczej lub chemicznej), których artykuły wymagają szczególnej ochrony.