lipoza
22 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?
5 (100%) / 1 głosów

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Terminem lipoliza iniekcyjna określa się zabieg, który ma na celu zlikwidowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Nie jest to jednak metoda odchudzania, tylko modelowania sylwetki, ponieważ zabieg pozwala na usunięcie jedynie miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Na czym dokładnie polega zabieg lipolizy i jakie są wskazania do jego wykonania?

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, lipoliza iniekcyjna jest metodą modelowania sylwetki. Zabieg polega na wstrzyknięciu w określony fragment ciała preparatu powodującego rozpad i rozpuszczenie komórek tłuszczowych, które potem są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. W zależności od kliniki, do wykonania zabiegu wykorzystuje się preparaty o nieco innym składzie.

Lipoliza iniekcyjna jest niezwykle skutecznym zabiegiem, na który decyduje się bardzo dużo osób, które chcą nieco poprawić swój wygląd i skutecznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu w określonych partiach ciała. Często bowiem jest tak, że pacjenci decydują się na wykonanie zabiegu, ponieważ pomimo przestrzegania diety oraz aktywności fizycznej, nadal nie mogą usunąć tzw. boczków, bryczesów, brzuszka czy podwójnej brody. Lipoliza iniekcyjna im w tym pomorze i sprawi, że pozbędą się swoich kompleksów.

Przebieg zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Procedura zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest bardzo prosta, a sam zabieg jest nieinwazyjny. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Jeszcze kilka lat temu do wprowadzenia preparatu w tkankę tłuszczową trzeba było wykonać serię drobnych nakłuć, dziś liczbę nakłuć ogranicza się do minimum. Zabieg wykonywany jest przy użyciu kaniuli lub długiej igły, która służy do równomiernego wprowadzenia roztworu w tkankę tłuszczową. Często jednym ze składników wstrzykiwanego preparatu jest środek znieczulający, który dodatkowo zmniejsza ewentualny ból. Po wstrzyknięciu preparatu, skóra przez jakiś czas będzie zaczerwieniona oraz nieco spuchnie. Pacjent może też odczuwać lekki ból, porównywalny do zakwasów.

Pacjent po powrocie do domu po minięciu 3-4 dni powinien delikatnie masować miejsce wykonania zabiegu, w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Jak czytamy na stronie internetowej kliniki medycyny estetycznej dr. Krzysztofa Ziemlewskiego: efekty wykonanego zabiegu są widoczne po około 3 tygodniach. Zabieg najczęściej trzeba jeszcze powtórzyć. W przypadku niewielkiej tkanki tłuszczowej, pełny efekt uda się osiągnąć wykonując go 1 lub dwa razy, natomiast w przypadku większych problemów konieczne mogą być nawet 4 zabiegi.