czyszczenie-fug
22 października 2018

Kategoria:
Inne

Na czym polega bezdotykowe czyszczenie fug?
5 (100%) / 2 głosów

Na czym polega bezdotykowe czyszczenie fug?

Płytki podłogowe i naścienne cieszą się dużą popularnością, często montowane są w pomieszczeniach sanitarnych. Spowodowane jest to tym, że takie płytki bardzo łatwo utrzymać w czystości, co jest bardzo istotne. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, przetarcia na mokro płytek nie wystarczy, by podłoga była czysta i bezpieczna, bowiem wiele zabrudzeń osadza się na fugach. Ich doczyszczenie przy pomocy tradycyjnego mopa jest w praktycznie niemożliwe – konieczne jest zastosowanie systemów oczyszczania bezdotykowego.

Jak wygląda czyszczenie bezdotykowe?

Bezdotykowe czyszczenie płaskich powierzchni użytkowych, w tym również fug, wymaga zastosowania specjalnego sprzętu. Jednym z nich jest system Kaivac NTC, łączącego w sobie między innymi urządzenie do automatycznego dozowania chemicznych środków czyszczących, myjki wysoko- i niskociśnieniowej oraz układu zbierania cieszy.

Czyszczenie bezdotykowe rozpoczyna się od naniesienia na daną powierzchnię rozcieńczonego w wodzie środka czyszczącego pod odpowiednim ciśnieniem – wyjaśnia przedstawiciel firmy ActiveBrandNastępnie rozpoczyna się spłukiwanie powierzchni przy pomocy wody. Całą procedurę kończy odessanie płynu wraz z rozpuszczonymi zabrudzeniami

Zalety czyszczenia bezdotykowego

Bezdotykowe czyszczenie fug posiada liczne zalety. Między innymi:

  • Wysoką skuteczność – czyszczenie powierzchni przy pomocy detergentów nanoszonych pod ciśnieniem gwarantuje znacznie lepsze rezultaty, niż użycie tych samych środków z pomocą zwykłego mopa.
  • Wydajność w usuwaniu bakterii – warto również zauważyć, że rozpuszczone zabrudzenia wraz z rozwijającymi się w nich drobnoustrojami są odsysane do urządzenia, a więc nie zostają rozprowadzone na powierzchniach jak w przypadku mycia ręcznego. Jest to szczególnie istotnie w pomieszczenia sanitarnych takich jak publiczne toalety, natryski czy szatnie, gdzie wysoki poziom czystości jest niezbędny dla bezpieczeństwa osób z nich korzystających
  • Szybkość – wysoka skuteczność czyszczenia bezdotykowego idzie w parze z szybkością. Przy pomocy urządzeń takich jak Kaivac NTC możliwe jest przyspieszenie sprzątania nawet 60 razy.
  • Wygoda – z punktu osób odpowiedzialnych za czystość w obiekcie bardzo istotną zaletą urządzeń bezdotykowych jest fakt, że ich obsługa jest prosta, nie wymaga dużego wysiłku fizycznego i – co również niezwykle istotne – ogranicza kontakt z czyszczoną powierzchnią i znajdującymi się na niej zanieczyszczeniami oraz drobnoustrojami.