nowe-mieszkanie
6 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Na co zwracać uwagę kupując nowe mieszkanie?
5 (100%) / 1 głosów

Na co zwracać uwagę kupując nowe mieszkanie?

Rynek pierwotny cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem – chętnie korzystamy z ofert deweloperów i kupujemy nowe nieruchomości. Nowy dom czy mieszkanie to bowiem zazwyczaj lepszy standard, ładniejszy wygląd oraz innowacyjne technologie, a wszystko to w atrakcyjnych nieraz cenach. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości od dewelopera.

Standard

Jeśli znaleźliśmy już lokal o interesującym nas metrażu i w odpowiadającej nam cenie, warto przyjrzeć się standardowi jego wykończenia. Przede wszystkim powinniśmy zainteresować się materiałami budowlanymi, z których korzystała deweloper. Chodzi tu przede wszystkim o konstrukcję ścian i dachu oraz materiały ociepleniowe, a także wykończeniowe, np. tynki. To bowiem przesądzi o kosztach wykończenia i utrzymania mieszkania oraz wpłynie na komfort przebywania w nim. To samo tyczy się całego budynku – zwróćmy uwagę na jego wykończenie i obecne udogodnienia, np. windy.

Lokalizacja

Lokalizacja nieruchomości to jedno z najważniejszych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie nowego mieszkania. Warto przy tym zaznaczyć, że na ten czynnik składa się wiele elementów, takich jak sąsiedztwo budynku, dojazd do centrum, infrastruktura oraz plany na przyszłość. Przede wszystkim należy przyjrzeć się okolicy nieruchomości i dostępnej tam infrastrukturze, szacując czas dojazdu do pracy czy szkoły oraz oceniając dostęp do sklepów, przychodni, restauracji i innych ważnych miejsc. Ważne, aby sąsiedztwo było przyjazne i bezpieczne. Warto również spojrzeć na inwestycję przyszłościowo i zapoznać się z planami zagospodarowania dla danego terenu, co pozwoli zapobiec niemiłej niespodziance, jaką może okazać się mieszkanie w pobliżu torowiska, węzła komunikacyjnego czy oczyszczalni ścieków. Dzięki temu upewnimy się, że nieruchomość nie straci na wartości.

Co jeszcze?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego mieszkania? Warto zawczasu zainteresować się kwestiami, takimi jak:

  • Doświadczenie dewelopera – opłaca się korzystać z usług profesjonalnych firm posiadających renomę i praktykę na rynku nieruchomości, takich jak Semi Developer z Jeleniej Góry. Warto zapoznać się ze strukturą przedsiębiorstwa, formą prawną i dotychczasowymi realizacjami.
  • Układ pomieszczeń – niezależnie od tego czy kupujemy mieszkanie, czy inną nieruchomość, zawsze warto przyjrzeć się układowi pomieszczeń. Komfort użytkowania lokalu zależy bowiem nie tylko od metrażu, ale także od tego, jak będą rozmieszczone poszczególne wnętrza.
  • Zorientowanie względem stron świata – kupując nieruchomość, warto zwrócić uwagę na jej ekspozycję, która zadecyduje o tym, czy w mieszkaniu będzie ciepło i czy będzie dostatecznie nasłonecznione.

Powyższe kryteria pomogą wybrać idealną nieruchomość, która będzie źródłem satysfakcji dla mieszkańców.