myjnia-parowa
5 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Myjnia parowa. Efektywne czyszczenie hal i fabryk
5 (100%) / 2 głosów

Myjnia parowa. Efektywne czyszczenie hal i fabryk

Hale oraz fabryki należą do jednych z najtrudniejszych obiektów do czyszczenia, nie tylko ze względu na swoją kilkuset metrową powierzchnię, lecz również dużą ilość zakamarków oraz trudno dostępnych miejsc. Dlatego w takich pomieszczeniach najlepiej sprawdza się myjnia parowa. Czas zapomnieć o mopie oraz dużych ilościach detergentów. Moc jest w parze.

Tanie i ekologiczne, myjnie parowe zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród posiadaczy aut, którzy wybierają je zamiast tradycyjnych myjni samochodowych. Równie często myjnie parowe wykorzystuje się przy sprzątaniu wielkich obiektów produkcyjnych. Dlaczego właśnie tam?

Jak to działa

Działanie myjni parowej jest bardzo proste – objaśnia pracownik firmy MESITEKOS-VISITECH-IMR, oferującej między innymi omawiany rodzaj czyszczenia – Przeprowadzane jest ono przy użyciu specjalnej maszyny, która emituje gorącą parę wodną. Para ta zawiera około 4 – 6% wody.

Następnie strumień pary kierowany jest na wybraną powierzchnię. Może nią być zarówno konkretna maszyna, stanowiąca wyposażenie hali produkcyjnej, sprzęty wykorzystywane przy produkcji oraz powierzchnie płaskie, czyli ściany oraz posadzki. Nie ma znaczenia, jak bardzo dana powierzchnia jest zabrudzona, gdyż brud, kurz i wszelkie osady rozpuszczają się pod wpływem temperatury, a następnie spływają z niewielką ilością wody.   Zalety

Myjnia parowa to najbardziej efektywny sposób czyszczenia hal oraz fabryk z wielu powodów. Po pierwsze, jest on ekologiczny, gdyż w jego trakcie zużywane jest minimum wody, a także minimum detergentów. W efekcie produkowana jest niewielka ilość ścieków, które nie muszą być specjalnie utylizowane. Ważny jest również czas. Omawiany rodzaj sprzątania, w zależności od powierzchni, trwać może zaledwie parę godzin, co nie będzie powodowało długich przestojów w produkcji. Równie ważne są dokładność oraz skuteczność. Skuteczność polega na usuwaniu nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń, z którymi nie poradzilibyśmy sobie tradycyjnymi metodami.

Z kolei dokładność tej metody czyszczenia sprawia, że domyjemy każdą, nawet najbardziej skomplikowaną maszynę przemysłową, a także kanały wentylacyjne oraz filtry. Niemniej ważna w halach oraz fabrykach jest możliwość wyczyszczenia na sucho paneli sterowania i tablic elektronicznych. Myjnia parowa ma również właściwości dezynfekujące, co jest szczególnie ważne przy czyszczeniu powierzchni przemysłowych, roboczych, a także dezynfekcji lodówek oraz chłodnic. Możemy być pewni, że jedynie za pomocą tej metody wyczyścimy tłuste substancje, jednocześnie docierając do miejsc niedostępnych przy użyciu konwencjonalnych metod czyszczenia.