internet-bezprzewodowy
24 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Metody pozyskania internetu bezprzewodowego
5 (100%) / 1 głosów

Metody pozyskania internetu bezprzewodowego

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez interetu, który stał się już nie tylko źródłem rozrywki, lecz również narzędziem pracy, miejscem nabywania i sprzedaży towarów oraz oferowania i dostarczania rozmaitych usług. Kiedyś oparty wyłącznie na działaniu kabli, obecnie coraz częściej wykorzystuje nowoczesne technologie, pozwalające na pozyskanie internetu bezprzewodowego. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Chociaż nadal największą popularnością cieszy się interent przewodowy, głównie ze względu na doskonałą jakość sygnału oraz brak zakłóceń, coraz częściej decydujemy się na internet bezprzewodowy. Jest dużo wygodniejszy i bardziej mobilny, a coraz częściej tak samo szybki, jak ten tradycyjny. Sprawdźmy zatem, jakie wyróżniamy metody pozyskania internetu bezprzewodowego.

Internet w telefonie

Jedną z bardziej popularnych metod pozyskania internetu bezprzewodowego jest skorzystanie z usług, oferowanych przez sieci komórkowe. Bazują one na technologii LTE. Jest to poręczna forma dostępu do internetu, w sytuacji, gdy znajdujemy się poza domem i potrzebujemy szybko dotrzeć do ważnej informacji.

WIFI

Sieć bezprzewodową WIFI spotkamy przede wszystkim w punktach dostępu w przestrzeni publicznej; będą to kawiarnie, lotniska, dworce, hotele, place miejskie czy biblioteki. Jest to metoda pozyskiwania internetu bezprzewodowego również na terenach mniej zurbanizowanych. Sieć WIFI stosowana jest także jako połączenia międzybudynkowe. Chociaż nie ma dużej wydajności i pozwala na przesłanie od kilku do kilkunastu Mb danych na sekundę, jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych obecnie rodzajów bezprzewodowego internetu.

Satelita

Metoda pozyskania dostępu do internetu poprzez satelitę, oferowana między innymi przez przedsiębiorstwo Kempa Satellite Networks, staje się coraz popularna, głównie ze względu na to, że pozwala uzyskać dostęp do sieci tam, gdzie innymi sposobami byłoby to niemożliwe. Dzięki wysokiej klasy technologii możliwe staje się dwukierunkowe połączenie z interentem satelitarnym, co oznacza, że jego użytkownik zyskuje możliwość zarówno nadawania, jak i odbierania sygnałów z satelity w dowolnym miejscu, co daje dostęp do szerokopasmowego internetu nawet na terenach pozbawionych właściwej infrastruktury. Zaletą tego rozwiązania jest szybki dostęp do sieci, wysoka jakość połączenia, brak ograniczeń w zakresie ilości przesyłanych danych oraz podłączenie do sieci z dowolnego miejsca. Jest to metoda łatwa w użytkowaniu i nie potrzebująca dodatkowych podłączeń ani urządzeń; wystarczy modem oraz antena satelitarna. Omawiana technologia gwarantuje wysoką przepustowość oraz stabilność łącza, dlatego jest najczęściej polecaną metodą pozyskania bezprzewodowego internetu.