meble-klasyczne
23 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Meble w stylu klasycznym. Ponadczasowe rozwiązania dla każdego
5 (100%) / 1 głosów

Meble w stylu klasycznym. Ponadczasowe rozwiązania dla każdego

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, zarówno jeśli chodzi o stroje, jak i sposób urządzania wnętrz. Meble w stylu klasycznym są symbolem dobrego smaku, gustu, wyrafinowania oraz elegancji. Pasują do każdego rodzaju wnętrza, chociaż najlepiej sprawdzają się w aranżacjach minimalistycznych oraz glamour, gdzie są odpowiednio wyeksponowane. Czym zatem charakteryzują się meble w stylu klasycznym?

Meble w stylu klasycznym są ponadczasowe; zazwyczaj o jasnych, ciepłych barwach, doskonale sprawdzają się w każdym niemal wnętrzu. Chociaż meble klasyczne charakteryzują się dużą różnorodnością w zakresie form, stylów oraz kolorów, najbardziej popularne są meble z ciemnego drewna. Znajdziemy je zarówno w ekskluzywnych salonach meblowych, jak na popularnych pchlich targach czy bazarach ze starociami. Po odrestaurowaniu, będą zachwycały swoim stylem. Czym jeszcze charakteryzują się takie meble i dlatego są rozwiązaniem ponadczasowym?

Jakość

Meble w stylu klasycznym to przede wszystkim doskonała jakość materiałów, z których są wykonane. Lite drewno oraz inne naturalne materiały zapewniają trwałość i solidność, a także wysoką odporność na mechaniczne uszkodzenia. Meble wykonane z tego typu surowców są bardzo funkcjonalne i zaprojektowane tak, aby jak najlepiej służyły ich użytkownikom, zapewniając im komfort oraz wygodę. Możemy być pewni, że będą spełniać swoje funkcje przez długie lata. Dzięki obcowaniu z wyrobami z drewna, możemy mieć kontakt z naturą we własnym mieszkaniu i przyczyniać się do wykorzystywania ekologicznych surowców.

Elegancja

Meble w stylu klasycznym charakteryzują się przede wszystkim elegancją, na którą, oprócz wyglądu i projektu mebla, składa się kunszt wykonania oraz dbałość o najmniejsze detale. Ponadto omawiane meble są proste i harmonijne. Eleganckie komody, witryny, kredensy oraz nadstawki wniosą w naszą przestrzeń ład oraz spokój. Połączone ze stonowanymi kolorami ścian, zasłon czy innych tkanin, sprawią, że wnętrze nabierze eleganckiego charakteru. Niektóre z nich będą nawiązywały do konkretnych epok historycznych; meble barokowe będą miały liczne elementy dekoracyjne, nawiązujące do stylu Królowej Anny, wygięte poręcze oraz nogi, natomiast rokokowe będą miały kwiatowe wzory, z elementami takimi jak muszle lub spirale. Szeroki wybór omawianego rodzaju mebli znajdziemy w sklepie internetowym Italiastyle, będącego importerem wysokiej jakości włoskich mebli.

Uniwersalność

Chociaż meble klasyczne najbardziej pasują do tradycyjnych wnętrz, coraz częściej zestawia się je z wnętrzami nowoczesnymi oraz minimalistycznymi. Kontrast, wywołany takim połączeniem, z pewnością pozytywnie zaskoczy naszych gości!