stolarka-okienna
24 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Materiał wykonania okna i jego znaczenie dla jakości produktu
5 (100%) / 2 głosów

Materiał wykonania okna i jego znaczenie dla jakości produktu

Okna to niezwykle istotny element wyposażenia każdego budynku, zarówno domów mieszkalnych, jak i obiektów komercyjnych oraz użyteczności publicznej. Dzięki oknom uzyskujemy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Wybór okien – technologii wykonania, a przede wszystkim materiału użytego do produkcji – zadecyduje o komforcie przebywania w danym wnętrzu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Okna PCV

Nie da się ukryć, że tworzywa sztuczne zdominowały współczesny przemysł, ale też budownictwo. Jest to wyraźny trend również w dziedzinie stolarki otworowej, gdzie niesłabnącą popularnością cieszą się okna wykonywane z PCV. Polichlorek winylu wykorzystywany do produkcji tego typu okien nadaje im bowiem unikalne walory praktyczne i estetyczne. Do zalet okien PCV zaliczamy:

  • Energooszczędność – podstawowy atut okien z PCV to doskonałe parametry izolacyjności termicznej, dzięki którym można znacząco ograniczyć straty ciepła.
  • Wytrzymałość – okna z PCV charakteryzują się odpornością na szkodliwe czynniki, w tym również na zmienne warunki atmosferyczne.
  • Estetyka – do zalet okien z PCV należy efektowny wygląd oraz bogata gama kolorystyczna, w której dostępne są tego typu artykuły.

Ponadto okna tego typu wyróżnia także wysoka izolacyjność akustyczna oraz łatwość obróbki i dopasowania kształtu ramy do danego otworu. Ze względu na tak liczne zalety okien PCV, są one chętnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym, zarówno domach jednorodzinnych, jak i w blokach, ale także w siedzibach firm, centrach handlowych, obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej.

Co jeszcze wpływa na jakość okna?

Materiał wykonania to bez wątpienia najważniejszy czynnik, decydujący o jakości okien. Zastosowane w tym celu PCV nadaje oknom wyjątkowy poziom energooszczędności, sprawia, że są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, a także estetycznie się prezentują. Dobrej jakości materiał to jednak nie wszystko. Potrzebne są również dodatkowe akcesoria, które znajdziemy np. w ofercie firmy BROS z Buku pod Poznaniem, a mianowicie:

  • Profile wielokomorowe – nadają oknom dobre parametry izolacyjności termicznej;
  • Wysokiej jakości szyby – np. szyby zespolone chroniące przed stratami ciepła;
  • Uszczelki – stanowiące zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi.

Tak skonstruowane okna PCV, posiadające funkcjonalną ramę i dostępne w bogatej kolorystyce, są wysokiej jakości rozwiązaniem o uniwersalnym zastosowaniu, które sprawdzi się w każdym domu, bloku, biurowcu i w innych obiektach.