remont-biura
13 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Lifting czy remont biura – na które rozwiązanie się zdecydować?
5 (100%) / 1 głosów

Lifting czy remont biura – na które rozwiązanie się zdecydować?

Nowoczesne biuro to dobra inwestycja. Przemawia za tym wiele argumentów! Atrakcyjnie urządzone miejsce pracy przyciąga kandydatów i pozwala utrzymać tych, których już zatrudniliśmy. Ergonomiczne rozwiązania podnoszą wydajność pracy. Przemyślane umeblowanie pozwala lepiej wykorzystać nawet niewielką przestrzeń. Jeżeli chcesz zmienić biuro, możesz przeprowadzić lifting albo remont.

Zalety i wady liftingu biura

Jeżeli chcesz coś zmienić, ale boisz się kapitalnego remontu biura, możesz zdecydować się na lifting powierzchni biurowej. O przybliżenie zakresu liftingu poprosiliśmy firmę, która specjalizuje się w takich usługach – Interbiuro Design & Fit Out:

Lifting ma na celu odświeżyć biuro, ale bez nadmiernej ingerencji. Taka usługa obejmuje następujące czynności: zmianę aranżacji wnętrz, wymianę sufitów podwieszanych, przebudowę ścianek działowych, malowanie ścian, a także wymianę lub montaż wykładzin. Odnawiamy więc powierzchnie, nieco dostosowujemy przestrzeń, ale główna konstrukcja pozostaje nienaruszona.

Dla kogo jest to dobre rozwiązanie? Powinny je rozważyć osoby zarządzające biurami zlokalizowanymi w stosunkowo nowym budownictwie, gdzie instalacje nie wymagają poprawy, a jednocześnie wystrój biura nie odpowiada już współczesnym standardom. Odświeżenie powierzchni, zmiana kolorów czy okładzin to najprostszy sposób, aby za nimi nadążyć. Nie wymaga to wiele czasu, pracy ani pieniędzy, a efekt może pozytywnie zaskoczyć!

Lifting powierzchni biurowych może się okazać niewystarczający w starych biurach, gdzie instalacje i wyposażenie pamiętają poprzednie stulecie. Takie biura nie przystają do potrzeb współczesności i lifting to za mało. Czas na remont!

Kiedy czas na remont biura?

Remont biura oznacza kompleksową modernizację. To dobre rozwiązanie w starych biurach, którym nikt dawno nie poświęcał uwagi. Remont obejmuje znacznie więcej niż lifting. W jego trakcie zmieniają się nie tylko największe powierzchnie, ale też cały zamysł projektu biura, instalacje elektryczne i teleinformatyczne, stolarka okienna i drzwiowa, oświetlenie, w dalszej kolejności meble, sprzęty i dekoracje – remont to gruntowna rewitalizacja biura.

Remont biura to dobra okazja do przeorganizowania nie tylko przestrzeni, ale też pracy. Utworzenie open space’u, wysp kreatywnych czy fun roomu może znacznie poprawić atmosferę w firmie, przyczynić się do stworzenia nowych więzi między pracownikami, co przełoży się na większą satysfakcję z zatrudnienia i wyższą wydajność.