elektronarzedzia
21 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Które elektronarzędzia są niezastąpione w ogrodzie?
5 (100%) / 1 głosów

Które elektronarzędzia są niezastąpione w ogrodzie?

Ogrody mają ogromne znaczenie dla prezencji budynków. Dlatego coraz częściej się o nie troszczymy, we właściwy sposób zagospodarowując zielone tereny. Zarówno, kiedy stanowią element krajobrazu firmy, jak też domu prywatnego, którego otoczenie jest dla nas szczególne znaczące. Utrzymanie ogrodu wymaga wiele pracy. Niezastąpioną pomocą w realizacji działań ogrodowych są elektronarzędzia. W które z nich powinniśmy się zaopatrzyć?

Kosiarki i wykaszarki do utrzymania ładnego trawnika

Najważniejszym elementem każdego ogrodu jest trawa. To ona stanowi główny, a czasami jedyny element tej przestrzeni, jeśli nie decydujemy się na uprawianie ziemi albo robienie bogatych, kwiatowych klombów. Dlatego musimy o nią zadbać, aby ładnie się prezentowała, zdrowo rosła i zachęcała do rozłożenia na niej koca. Niezbędnymi elektronarzędziami ogrodowymi są w tym przypadku kosiarki i wykaszarki.

Kosiarki, w zależności od parametrów technicznych, mogą kosić nawet duże powierzchnie. Dzięki nowoczesnej budowie, pozwalają na koszenie blisko krawędzi i regulację wysokości trawy. Wyposażenie ich w kosze usprawnia prace, a ergonomiczna rękojeść sprawia, że koszenie jest przyjemne i wygodne. Wykaszarki z kolei mają za zadanie koszenie w trudno dostępnych miejscach. Nie wszędzie można wjechać kosiarką, a dzięki szybko obracającej się głowicy wykaszarki, urządzenie umożliwia błyskawiczną pielęgnację zieleni.

Wertykulatory rozluźniające strukturę gleby

Koszenie nie jest jedyną pracą, którą należy wykonywać przy trawniku. Z czasem między ździebłami trawy zaczynają pojawiać się pędy i kłącza. Aby się ich pozbyć, możemy posłużyć się wertykulatorami. Są wyposażone w kilkustopniową regulację wysokości roboczej, pozwalając nam decydować, jak głęboko chcemy nacinać podłoże. Wertykulator sprawi, że struktura ziemi będzie rozluźniona, a korzenie trawy będą miały ułatwiony dostęp do wody i składników odżywczych. 

Jesienne sprzątanie z dmuchawami do liści

Kiedy zbliża się jesień, kończą się zbiory i prace ogrodowe. Musimy jednak uprzątnąć zieloną przestrzeń, aby na wiosnę móc od nowa zacząć przygotowywać się do nowego sezonu. We wrześniu, październiku i listopadzie szczególnie dokuczliwym problemem są opadające liście. Ręczne zbieranie nie wchodzi w grę, zagrabianie również jest dosyć dokuczliwe i zajmuje dużo czasu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest posłużenie się dmuchawami do liści.

Dmuchawy do liści usprawniają sprzątanie ogrodu, pozwalając na samodzielne regulowanie prędkości przepływu powietrza. Nim się obejrzymy, a nie zauważymy na ziemi ani jednego liścia. Będziemy mogli spokojnie odpocząć, czekając aż przyjdą kolejne, ciepłe dni.

Profesjonalna firma z elektronarzędziami do ogrodu

Wybierając firmę, która oferuje elektronarzędzia do ogrodu, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na rodzaje maszyn, jakie możemy kupić albo wynająć. Warto także sprawdzić, czy w ramach gwarancji oferuje usługi serwisowe i gwarancyjne, tak jak firma Jumikop w Łodzi. Dba o zadowolenie klienta, dlatego daje mu ochronę związaną z kosztami napraw i wymiany części narzędzi oraz z wypadkami kradzieży. Ponadto, możemy liczyć na 10-letnią dostępność części zamiennych i gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli urządzenie nie spełni naszych oczekiwań w trakcie 15 dni od daty zakupu. Dodatkowe usługi mają niepodważalny wpływ na wzrost satysfakcji wynikającej ze współpracy z firmą. Co więcej, zachęcają do dalszych, owocnych zakupów.