pokoj-hotelowy
21 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Kryteria wyboru miejsca noclegowego
5 (100%) / 3 głosów

Kryteria wyboru miejsca noclegowego

Planujesz podróż do innego miasta – udajesz się na urlop bądź wyjazd służbowy? Jeśli tak, zapewnie szukasz noclegu dla siebie oraz osób towarzyszących. Współczesna infrastruktura hotelowa jest dość mocno rozbudowana, dlatego przy poszukiwaniu wolnych łóżek należy dwa razy się zastanowić. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając miejsce noclegowe?

Wygoda pokoju

Miejsce w którym spędzamy noc powinno gwarantować w pełni komfortowy wypoczynek. O tym ostatnim decyduje przede wszystkim jakość pokoju, gdzie przyjdzie się nam zameldować. Dobre pokoje hotelowe są wyposażone w wygodne łóżka i szereg udogodnień – pełen węzeł sanitarny, elementy umeblowania, telewizor czy szybkie łącze internetowe. Coraz więcej obiektów hotelowych wychodzi też naprzeciw potrzebom osób z ograniczoną sprawnością, dysponując pokojami dedykowanymi specjalnie dla nich. Tego typu pokoje są z reguły lokowane na parterze, ułatwiając przemieszanie się gościom na wózkach. Ciekawą ofertę noclegową dla osób niepełnosprawnych posiada na przykład wrocławski Hotel Sleep.

Cena za nocleg

Tani nocleg wcale nie musi oznaczać mieszkania w obskurnym motelu. Znalezienie dobrego hotelu jest jak najbardziej możliwe – szczególnie poza sezonem wakacyjnym. Planując pobyt w pokoju jednoosobowym w dużym polskim mieście (np. Wrocławiu; za wzór posłuży nam Hotel Sleep), powinniśmy nastawić się na wydatek około 147 złotych. Oczywiście więcej zyskamy nocując w kilka osób i wynajmując pokój dwu- lub trzyosobowy, w przypadku którego cena wynajmu okaże się niewiele większa, a koszty się podzielą. W efekcie, goście nocujący w przestronnym pokoju trzyosobowym/rodzinnym mogą liczyć się z wydatkiem 50-60 złotych za osobę. To niewiele, biorąc pod uwagę otrzymany w zamian standard noclegu.

Lokalizacja noclegu

Lokalizacja miejsca noclegowego to kryterium bardzo ważne, które może wręcz zaważyć na jakości naszego wypoczynku. Hotele umiejscowione w hałaśliwym miejscu – na przykład w ścisłym centrum miasta, gdzie codziennie kwitnie życie nocne – mogą nie sprzyjać spokojnemu snowi i regeneracji po trudach podróży. Warto więc poszukać alternatywy, którą stanowią hotele usytuowane w cichej okolicy. W dużych miastach sporo jest zakątków, które gwarantują spokój, a jednocześnie nie są położone na zupełnym odludziu. Wręcz przeciwnie – często zapewniają doskonałe skomunikowanie z innymi dzielnicami i miastami. Jeśli znajdziemy hotel z noclegiem w takiej okolicy, będzie to stanowić istotny atut.