kociol-grzewczy
3 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Kotły piątej klasy – charakterystyka
5 (100%) / 1 głosów

Kotły piątej klasy – charakterystyka

Kotły piątej klasy to obecnie najnowocześniejsze kotły przeznaczone do zastosowania domowego i profesjonalnego. Co jednak najważniejsze, od października 2017 r. wszystkie osoby wymieniające swój stary kocioł muszą zakupić nowy właśnie klasy piątej. Kotły klasy piątej są wydajne oraz charakteryzują się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń. Jakie jeszcze cechy posiadają?

Kotły klasy piątej – wysoka wydajność i troska o czystość powietrza

Kotły klasy piątej to najlepszy wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu oraz przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w swojej okolicy. Kotły klasy piątej charakteryzują się bowiem wysoką wydajnością oraz dużo mniejszą emisją do powietrza szkodliwych związków chemicznych pochodzących ze spalania paliwa opałowego od kotłów klasy czwartej. Dla porównania, kotły klasy piątej, w zależności od modelu, emitują od 10 do 20% mniej szkodliwych substancji od kotłów niższej od nich klasy czwartej. Kotły klasy piątej przeznaczone są  do spalania pelletów z biomasy i  ekogroszku. Pozwala to  do umieszczenia kotła   praktycznie w  każdym gospodarstwie domowym. Ich zakup to dziś także inwestycja w przyszłość, gdyż obecnie są jedynymi dopuszczonymi do sprzedaży kotłami. Kupując nowoczesny kocioł klasy piątej, gwarantujemy sobie oszczędność pieniędzy oraz zapewniamy zdecydowanie lepsze rezultaty grzewcze. Są bowiem wydajne i oszczędne w codziennej eksploatacji. Ich produkcją zajmują się wyspecjalizowane w tym firmy, takie jak na przykład Fokus.

Kotły klasy piątej – najnowocześniejsze kotły dostępne w sprzedaży

Taką wysoką funkcjonalność zapewnia kotłom klasy piątej zastosowanie w nich najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Są to bowiem urządzenia wyposażone w specjalne systemy sterowania elektronicznego i precyzyjnego dozowania powietrza oraz paliwa do paleniska. Komory spalania kotłów klasy piątej są wykonane ze specjalnych materiałów ceramicznych, które charakteryzują się znakomitą akumulacją cieplną. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie w ich wnętrzu wysokiej temperatury niezbędnej do spalania lotnych substancji wydzielanych z paliwa opałowego. W kanałach spalinowych kotłów klasy piątej są z kolei umieszczone turbulizatory, których zadaniem jest zaburzenie ruchu spalin oraz intensywniejsze oddawanie ciepła. Dzięki temu sprawność kotła klasy 5. jest znacznie wyższa od starszych modeli, a samo urządzenie zatrzymuje w swoim wnętrzu większą część szkodliwego pyłu, który nie jest wydzielany do atmosfery.