nauka języka niemieckiego
20 stycznia 2018

Kategoria:
Inne

Korzyści ze znajomości języka niemieckiego
5 (100%) / 1 głosów

Korzyści ze znajomości języka niemieckiego

Język niemiecki to jeden z najbardziej popularnych języków na całym świecie. W Niemczech, Austrii oraz Liechtensteinie jest językiem urzędowym. Jest powszechnie znany również w Szwajcarii i Luksemburgu. Chociaż w wielu innych krajach, w tym w Argentynie, Rosji czy Czechach nie ma statusu oficjalnego, także jest w nich chętnie używany. Jakie są korzyści ze znajomości tego języka?

Przełamanie własnych barier

Wiele osób uważa, że niemiecki jest bardzo trudnym językiem. Wcale tak nie jest. Jeśli znamy angielski, będziemy mieć jeszcze łatwiej – każdy z tych języków ma bowiem wspólnego przodka, jakim jest język germański. Dlatego warto przełamać swoje bariery i iść na pierwsze zajęcia. Kiedy zobaczymy, że damy sobie radę, nie trzeba będzie nas dalej przekonywać, że znajomość języka niemieckiego wiąże się z korzyściami. Co bez wątpienia powinniśmy tutaj podkreślić?

Język niemiecki otwiera możliwości biznesowe

Coraz chętniej emigrujemy do Niemiec, gdzie czeka na nas dobra praca i atrakcyjne zarobki, kilka razy większe od minimalnej płacy w Polsce. Dlaczego zatem nie wyjechać za granicę, gdzie możemy lepiej żyć i zapewnić swojej rodzinie przyszłość? Ze znajomością języka niemieckiego, znalezienie dobrze płatnego stanowiska nie powinno być większym problemem. Tym bardziej, że działa tam sporo wielkich, znanych wszystkim firm, takich jak Siemens czy Lufthansa. Wystarczy uwierzyć w swoje możliwości, a świat może otworzyć przed nami swoje drzwi.

Poszerzanie kręgu znajomych

Znając języki, mamy też szansę poszerzyć krąg swoich znajomych. Do tej pory zamykaliśmy się przed rozmową z osobami, które nie pochodziły z Polski. Znając kilka najprostszych słów, będziemy mogli porozumieć się np. z niemieckimi turystami, którzy coraz częściej odwiedzają nasz kraj. Tym razem, kiedy zapytają drogę, nie odpowiemy machając rękoma, że nic nie rozumiemy. Ułożymy w głowie zdanie, które zaraz wypowiemy na głos. Na pewno będziemy z siebie dumni. Kto wie, może też wybierzemy się do Niemiec na wakacje? I będziemy mogli skorzystać z oferty niemieckich biur podróży, które mają znacznie bardziej atrakcyjne oferty wakacyjne, niż biura w Polsce.

Warto uczyć się języków obcych

W dzisiejszych czasach szczególną uwagę powinniśmy przykładać do nauki języków obcych. Nie wystarczy już sama znajomość angielskiego, powinniśmy płynnie porozumiewać się również w innych językach, w tym w języku niemieckim, rosyjskim, włoskim czy francuskim. Dzięki takim umiejętnościom nie tylko nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem dobrej pracy, ale też będziemy mogli swobodnie podróżować po całym świecie – komentuje nasz rozmówca z Jagiellońskiego Centrum Językowego. Dlatego warto zapisać się na kurs, tym bardziej, że szkoły językowe wręcz prześcigają się w ofertach. Wybierając sprawdzoną placówkę, szybko zauważymy postępy i kłopotem nie będzie już dla nas poznawanie ludzi z różnych zakątków świata.