30 października 2018

Kategoria:
Inne

Kompleksowa obsługa podróży służbowych. Dlaczego warto zaufać profesjonalistom?
5 (100%) / 2 głosów

Kompleksowa obsługa podróży służbowych. Dlaczego warto zaufać profesjonalistom?

Podróże służbowe to codzienność dla wielu firm – zarówno dużych korporacji, jak i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Uczestniczenie w wydarzeniach branżowych, nawiązanie kontaktów oraz bezpośrednio kontakt z klientami to znacząca inwestycja w rozwój firmy, jednak samo zorganizowanie podróży może okazać się bardzo kłopotliwym, czasochłonnym zajęciem. Są jednak firmy, które mogą nam w tym pomóc.

Pomoc w organizacji podróży służbowej – na czym to polega?

Obsługa podróży służbowych to usługa oferowana przez firmę CST Lotnicze. Na czym ona polega? W bardzo dużym skrócie usługodawca w imieniu klienta wykonuje wszystkie czynności związane z organizacją podróży – wyszukuje najdogodniejsze przeloty oraz miejsca noclegowe na czas podróży, a następnie wypełnia wszystkie formalności, m.in. rezerwuje bilety w wyznaczonej klasie przelotowej oraz kontaktuje się z hotelem. Ze strony klienta jedyne formalności to złożenie zamówienia z wytycznymi dotyczącymi podróży (termin, miejsce docelowe etc.) oraz potwierdzenie jego realizacji.

Dlaczego to się opłaca?

Obsługa podróży służbowej przez zewnętrzną firmą to usługa, która może przynieść firmie sporo korzyści. Na jakiej zasadzie? Przede wszystkim chodzi o znaczną oszczędność czasu, czyli najcenniejszego zasobu, jakim dysponuje firma. W pewnym momencie rozwoju przedsiębiorstwa dochodzi do momentu, kiedy wykonywanie pewnych czynności samodzielnie jest po prostu nieopłacalne – tak jest właśnie w przypadku organizowania wyjazdów służbowych. Poszukiwanie dogodnych opcji transportu do miejsca docelowego oraz obliczenie stosunku czasu podróży do jej kosztu to zadanie nie tyle trudne, co po prostu pożerające mnóstwo czasu. Czas ten można przecież spożytkować na działaniach bardziej produktywnych, przynoszących zysk. To samo dotyczy procedury rezerwowania noclegów – oferta hoteli i innych obiektów wypoczynkowych jest bardzo rozbudowana, zapoznanie się z nią i wybranie odpowiedniego miejsca może okazać się bardzo czasochłonne. Jeśli podróż służbowa ma obejmować kilka celów, jej zorganizowanie okazuje się być pracą na wiele godzin. Zlecenie tego zadania zewnętrznej firmie wiąże się z wydatkiem niewielkim w porównaniu do strat, które ponieślibyśmy zajmując się tym osobiście.

Wysoki poziom profesjonalizmu

Zorganizowanie podróży służbowej to zadanie bardzo odpowiedzialne – żeby przebiegała ona bezproblemowo należy dopilnować wielu drobnych szczegółów. Tutaj ujawnia się drugi powód, dla którego warto skorzystać z usług firm zajmujących się tego typu usługami – po prostu znają się na rzeczy. Wiedzą gdzie i jak szukać ofert przelotów oraz noclegów, żeby było to jak najbardziej opłacalne, oraz jak zaplanować podróż, żeby bezproblemowo dotrzeć z punktu A do punktu B. Sami często nie posiadamy takiego doświadczenia.