27 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Kiedy opłaca się skorzystać z wynajmu długoterminowego samochodu?
5 (100%) / 2 głosów

Kiedy opłaca się skorzystać z wynajmu długoterminowego samochodu?

Współczesne wypożyczalnie aut proponują swoim klientom dwa rodzaje wynajmu auta: długo i krótkoterminowy. O ile wynajem krótkoterminowy sprawdzi się w nagłych wypadkach, kiedy z powodu sytuacji losowych, takich jak uszkodzenie naszego pojazdu, musimy szukać samochodu zastępczego, o tyle wynajem długoterminowy samochodu opłaca się, gdy nie chcemy inwestować we własny pojazd. Sprawdźmy, kiedy warto z niego skorzystać.

Wynajem krótkoterminowy auta to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy nagle potrzebujemy samochodu zastępczego. Mieliśmy stłuczkę, auto się popsuło, a my potrzebujemy szybko się przemieścić; wówczas warto rozejrzeć się za najbliższą wypożyczalnią. Ta forma doskonale sprawdzi się także podczas wakacyjnych wyjazdów, jeśli nie chcemy jechać własnym środkiem transportu, lecz na miejscu chcielibyśmy pozwiedzać okolicę i zjeździć sąsiednie miejscowości. Wypożyczalnie proponują swoim klientom również wynajem długoterminowy. Kiedy on się opłaca?

Dla firm

Długoterminowy wynajem samochodu rekomendujemy przede wszystkim firmom, które dopiero zaczynają swoją działalność i nie chcą angażować środków w kupno, a potem serwisowanie własnego auta – doradza pracownik wypożyczalni aut Stańczyk. Środki, które musiałaby przeznaczyć na utrzymywanie samochodu, może zainwestować w reklamę.

Jest to rozwiązanie, które się opłaca, pod warunkiem, że wynajmujemy auto na co najmniej miesiąc. Jest rozwiązaniem idealnym w przypadku firm wchodzących na rynek, gdyż pozwala zachować wydatki na samochód na stałym poziomie. Nie musimy się także martwić ubezpieczeniem oraz rejestracją auta i tracić czasu na załatwienie związanych z tym formalności. Oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu oraz nakładów pracy, związanych z utrzymywaniem własnego środka transportu, to kolejne plusy omawianego rozwiązania. Jeśli musimy zatrudnić pracowników, którym potrzebny będzie samochód służbowy, również warto skorzystać z wynajmu. Oferta długoterminowego wynajmu samochodu jest także skierowana do przedsiębiorców, chcących powiększyć flotę pojazdów małym kosztem lub w przypadku, gdy działalność odbywa się z dala od siedziby firmy. Inwestorzy chętnie korzystają z tej usługi również ze względu na możliwość ujęcia kosztów wynajmu auta jako kosztów uzyskania przychodu.

Klienci indywidualni

Omawiana oferta jest opłacalna także dla klientów indywidualnych w przypadku, gdy samochód znajduje się w warsztacie z powodu przedłużającej się naprawy lub gdy oczekujemy na nowy samochodów służbowy. Jeśli chcemy zaplanować domowy budżet bez nieprzewidzianych wydatków, takich jak naprawy i serwisowanie samochodu, albo ubiegamy się o kredyt i nie chcemy dodatkowego obciążenia, to również rozwiązanie dla nas. Możemy być pewni, że wynajęcie długoterminowe auta nie wpłynie na naszą zdolność kredytową.