adwokat
1 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Kancelaria adwokacka. Kiedy skorzystać z usług adwokata?
5 (100%) / 1 głosów

Kancelaria adwokacka. Kiedy skorzystać z usług adwokata?

Dobry adwokat pomoże nam w wielu trudnych sytuacjach. Taki prawnik jest potrzebny nie tylko wtedy, kiedy zdarzy nam się wejść w konflikt z prawem. Może okazać się niezbędny także w wielu znacznie bardziej przyziemnych sytuacjach. Na przykład kiedy będziemy chcieli sprawdzić, czy jakaś umowa jest zgodna z przepisami, ale poradzić się w sprawie spadku. Warto mieć w takich sytuacjach zaufaną kancelarię adwokacką.

Pomoc prawnika – nie tylko w sądzie

Filmy i seriale przyzwyczaiły nas do postrzegania prawników jako ludzi, którzy właściwie całe życie spędzają na sali sądowej. Jednak, jak to zwykle bywa – życie nie wygląda jak w serialu, a prawnicy mnóstwo czasu spędzają tak naprawdę w swoich biurach, analizując przepisy i różnego rodzaju dokumenty. Dlatego dobry prawnik jest potrzebny każdemu poważnemu przedsiębiorcy – adwokat podpowie nam, w jaki sposób konstruować umowy z pracownikami i kontrahentami, by mieściły się one w ramach obowiązującego prawa. Sprawdzi też dla nas umowę, którą to my mamy dla kogoś podpisać, pod kątem ewentualnych niekorzystnych dla nas zapisów. Prawnik może też wydać oficjalną opinię prawną. Kancelarią, która oferuje między innymi kompleksową obsługę firm, także w językach obcych – angielskim i hiszpańskim – jest kancelaria adwokacka Wojciecha Wojciechowskiego.

W sprawach cywilnych

Adwokat może być nam potrzebny także w wielu sprawach cywilnych. Przede wszystkim, powinniśmy skorzystać z jego pomocy w trakcie rozwodu, czy wtedy, kiedy walczymy z byłym małżonkiem o alimenty na dzieci. Ale to nie wszystko. Prawo cywilne obejmuje także inne dziedziny życia – dotyczy ono między innymi postępowań spadkowych – jeśli nie ma zgody między nami a pozostałymi spadkobiercami, co do podziału majątku po jakiejś bliskiej osobie, to właśnie w sądzie, z pomocą adwokata możemy to wyjaśnić. Adwokat przygotuje też dla nas pisma procesowe, kiedy planujemy wnieść pozew o proces cywilny. Jego pomoc będzie potrzebna nam na każdym etapie postępowania – unikniemy w ten sposób błędów, które mogłyby przedłużyć cały proces.

W sprawach karnych

Adwokat jest oczywiście niezbędny także w sprawach karnych. Kiedy jesteśmy podejrzani o popełnienie jakieś czyny niezgodnego z prawem, od razu powinniśmy skonsultować się z adwokatem. Bez jego pomocy nie powinniśmy rozmawiać z policjantami ponieważ może to nam tylko zaszkodzić. Niezależnie od tego, czy jesteśmy winni, czy nie, korzystajmy więc z prawa do pomocy adwokata. Dobrze w takiej sytuacji mieć już swojego zaufanego prawnika z dobrej kancelarii.