16 maja 2019

Kategoria:
Inne

Jeździk, czyli pierwszy samodzielny pojazd dla dziecka
5 (100%) / 2 głosów

Jeździk, czyli pierwszy samodzielny pojazd dla dziecka

Jeździk jest jedną z popularnie wybieranych zabawek dla dzieci uczących się stawiać swoje pierwsze kroki. Samodzielny pojazd dla dziecka sprawdza się nawet w przypadku maluchów, które bardzo niepewnie podchodzą do tego wyzwania! Jeździk daje im motywację, aby podnieść się na nóżki. Jest doskonałą asekuracją, ale też świetnym kompanem zabaw i sposobem na przemieszczanie się, kiedy dziecko usiądzie na jeździku! Poznajmy zalety tej zabawki.

Do czego służy jeździk?

Zacznijmy od tego, do czego właściwie służy jeździk?

To zabawka, a jednocześnie przyrząd do nauki chodzenia, zapewniający dziecku solidne oparcie. Dzięki kółkom, maluch może go przesuwać, z dnia na dzień stawiając coraz pewniejsze kroki. Jeździk ma też siodełko, co pozwala dziecku usiąść na pojazd i odpychać się nóżkami od ziemi – wyjaśnia nasz rozmówca ze sklepu internetowego Kraina Zabawy.

Czy warto kupić jeździk? Bez wątpienia tak. Dlaczego? Odpowiadamy w następnym akapicie!

Zalety jeździków dla dzieci

Jeździk dla dzieci to urządzenie, które:

  • przede wszystkim zachęca do nauki chodzenia. Jest stabilnym wsparciem dla jeszcze gibkiego ciałka maluszka, zwłaszcza w pierwszym okresie prób stawiania pierwszych kroków,
  • odciąża rodzica, który nie musi cały czas asekurować swojego maluszka,
  • można wykorzystywać na wiele sposób tak samo w domu, jak i na dworze. Służy zarówno jako pchacz, ale też jako samochodzik np. w trakcie spacerów. Będzie wykorzystywany przez wiele miesięcy!
  • świetnie przygotowuje do jazdy na rowerze. Kiedy dziecko na nim siedzi i odpycha się od podłoża, w skuteczny sposób wzmacnia mięśnie nóżek. Jeździk rozwija też koordynację ruchową malucha i pozwala ćwiczyć równowagę.

Warto również dodać, że w sklepach znajdziemy wiele modeli jeździków dla dzieci, zarówno w formie autka, jak i w formie zwierzątka. Jeździki mogą wydawać dźwięki, świecić się i mieć specjalne schowki na zabawki. Wybór jest ogromny!

Jak wybrać jeździk?

Dobry jeździk przede wszystkim powinien posiadać wszystkie niezbędne atesty, gwarantujące jego bezpieczne użytkowanie. Niemniej istotna jest jakość sprzętu i dbałość o szczegóły wykonania. Pojazd jest użytkowany przez najmłodszych! Dziecko nie może się o niego skaleczyć, jeździk też nie powinien się połamać. Musi być wyprodukowany z trwałych, solidnych materiałów.

Ponadto wybierając jeździk dla pociechy należy zwrócić uwagę, aby był dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. Dzięki szerokiej ofercie sklepów, bez problemu znajdziemy pierwszy samodzielny pojazd dla naszego szkraba! Z pewnością będzie nim zachwycony!