12 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Jak zorganizować wesele w plenerze?
5 (100%) / 2 głosów

Jak zorganizować wesele w plenerze?

Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu pary – a przynajmniej powinien taki być. Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie i gościom niezapomnianych wrażeń i wyróżnienie się spośród wielu podobnych ceremonii, jest zorganizowanie wesela w plenerze. Z jakimi formalnościami to się wiąże? Gdzie zorganizować ślub plenerowy? Skąd wziąć potrzebny sprzęt? Co będzie potrzebne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Formalności – ślub cywilny lub kościelny

Ślub plenerowy kojarzy się z amerykańskimi filmami, gdzie wszyscy znajdują na plaży, w lesie czy w ogrodzie. Śpiewają ptaki, świeci Słońce, a kwartet gra cicho ślubną melodię. Para młoda przysięga sobie dozgonną miłość w obecności świadków, a goście weselni ukradkiem ocierają łzy, siedząc na rozkładanych krzesłach. Jednak rzeczywistość może być o wiele mniej romantyczna – może padać deszcz, goście mogą zmarznąć, a kobiety narzekać na miękką ziemię, w którą zapadają się ich cienkie szpilki. Jak temu zapobiec?

Wpierw trzeba podjąć decyzję: ślub cywilny, kościelny czy łączony? W zależności od wyboru należy złożyć specjalne podanie do Urzędu Stanu Cywilnego lub porozumieć się z księdzem z Waszej parafii. Poza tym należy dopełnić pozostałych formalności związanych ze ślubem, czyli np. w przypadku ślubu kościelnego odbyć nauki przedmałżeńskie.

Co będzie potrzebne do zorganizowania wesela w plenerze?

O to, jak zorganizować wesele w plenerze zapytaliśmy eksperta z wypożyczalni gastronomicznej Gastro4rent z Warszawy:

Narzeczonych może kusić wizja wesela w lesie czy na własnej działce. Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej prozaiczna. Najłatwiej jest zorganizować wesele plenerowe w ogrodzie przy restauracji. Nie musimy się wtedy martwić o przygotowanie i podawanie jedzenia czy toalety. Jeśli jednak narzeczeni mają swoje wymarzone miejsce na ślub i wesele, wtedy potrzeba zgody właściciela terenu, firmy cateringowej i organizatora infrastruktury weselnej. Na odpowiednio dużym i równym terenie muszą znajdować się przyłącza ciepłej i zimnej wody.

Co jest niezbędne podczas wesela w plenerze? Przede wszystkim odpowiednio duża hala namiotowa, która musi pomieścić nie tylko stoły i krzesła dla pary weselnej i gości, ale również parkiet do tańca i miejsce dla DJ-a lub orkiestry. Taka wodoodporna hala namiotowa, dzięki profesjonalnemu oświetleniu, podwieszanym sufitom, podłodze i ogrzewaniu nie będzie różniła się od najlepszej sali weselnej. A w przeciwieństwie do tradycyjnego wesela w lokalu, można podawać gościom dania prosto z grilla czy zorganizować pokaz sztucznych ogni. Poza halą namiotową potrzebne będą stoły, krzesła, zastawa stołowa i pokrowce na krzesła. Całą infrastrukturę weselną można wynająć w wypożyczalni sprzętu weselnego lub eventowego.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41