przyjecie-komunijne
19 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Jak zorganizować udane przyjęcie komunijne?
5 (100%) / 2 głosów

Jak zorganizować udane przyjęcie komunijne?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka oraz jego najbliższej rodziny, dlatego warto zadbać, aby było dopracowane w każdym szczególe. Przy organizacji przyjęcia komunijnego powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które zapewnią wspaniałą atmosferę, zadowolenie gości, a przede wszystkim sprawią, iż uroczystość ta stanie się wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem dla naszego dziecka.

Wybierz miejsce

Organizację przyjęcia komunijnego powinniśmy zacząć od sporządzenia listy gości i wyboru odpowiedniej sali. Urządzenie uroczystego obiadu w restauracji jest koniecznością, jeżeli zamierzamy zaprosić dużo osób, jednak to także wygodne rozwiązanie nawet w przypadku niewielkiej i skromnej uroczystości. Pozwoli nam na zaoszczędzenie znacznej ilości czasu i energii oraz umożliwi poświęcenie całej uwagi najbliższym. Odejmie obowiązek robienia ogromnych zakupów, gotowania oraz podawania posiłków gościom. Nie będziemy musieli się przejmować także robieniem porządków po zakończonym przyjęciu.

Zadbaj o dekoracje

Stół na przyjęciu komunijnym zajmuje centralne miejsce i zwraca uwagę wszystkich gości, dlatego ważne jest, aby był odpowiednio i estetycznie udekorowany. Zwróćmy uwagę, aby pojawił się na nim klasyczny, biały obrus, jednolita zastawa oraz delikatne elementy ozdobne. Warto zadbać, aby na uroczystości górował biały kolor oraz subtelne, pastelowe barwy, które idealnie oddadzą charakter całego wydarzenia. Ważnym elementem dekoracyjnym będą także kwiaty, które zadbają o przyjemną atmosferę i będą imponująco się prezentować. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także nastrojowe oświetlenie, dzięki któremu będziemy mogli osiągnąć pożądany klimat. Dużą atrakcję dla dzieci, a jednocześnie formę ozdobną mogą stanowić kolorowe balony zawieszone w sali.

Jeśli jednak nadal nie jesteśmy pewni, jakie ozdoby będą dla nas najbardziej odpowiednie, możemy zdać się na pomoc profesjonalistów, którzy idealnie dopasują dekoracje do charakteru danego wydarzenia. Przykładem może być restauracja MILORD, specjalizująca się między innymi w organizacji przyjęć komunijnych.

Zwróć uwagę na odpowiednio skomponowane menu

Bardzo istotnym czynnikiem podczas uroczystości jest dobór odpowiednio skomponowanego menu. Zadbajmy o to, aby było jak najbardziej dopasowane do gustów naszych gości, nie zapomnijmy również o preferencjach dzieci. Jeśli wśród zaproszonych osób są wegetarianie, warto zapewnić im posiłki bezmięsne.

Zazwyczaj obiad komunijny składa się z dwóch dań i deseru. Na stole powinny znaleźć się także przystawki, zimne i ciepłe napoje, a także tort. Jakie posiłki sprawdzą się na przyjęciu komunijnym? Popularnym wyborem jest rosół z makaronem, uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Inne często wybierane danie to pierś z kurczaka, indyk lub polędwiczki wieprzowe. Idealnym deserem z pewnością będą lody owocowe.