dobry-hotel
6 września 2018

Kategoria:
Inne

Jak znaleźć dobry nocleg?
5 (100%) / 1 głosów

Jak znaleźć dobry nocleg?

26 dni urlopu wypoczynkowego, to dla większości z nas za mało, by dobrze wypocząć po trudach pracy. W części przypadków dzieje się tak dlatego, że źle planujemy wypoczynek. Przysłowie mówi, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Może więc, jak wybierzesz sobie nocleg, tak wypoczniesz? Jak wybrać hotel i pokój idealny dla nas? Zapraszam do lektury.

Jak wybrać idealny hotel?

Podstawową kwestią, na którą warto zwrócić uwagę wybierając hotel i pokój są nasze oczekiwania. Czy zależy nam jedynie na noclegu w miejscu atrakcyjnym turystycznie, by o świcie wyruszać na szlak? Jeśli tak, to może warto zaoszczędzić na noclegu rezygnując z hotelu z zapleczem SPA, na rzecz kwatery prywatnej czy schroniska, a za to zainwestować w dobre obuwie do pieszych wędrówek. A może chcemy zrelaksować się po tygodniu w biurze oczyszczając ciało i umysł w jacuzzi, saunie i pływając w basenie? Problem pojawia się, gdy wyjeżdżamy z kimś, kogo oczekiwania są inne, niż nasze, ale nawet wtedy można znaleźć dobry noclegowy kompromis.

Warto wybierać na wypoczynek, choćby i najkrótszy, miejsca, które oferują różnorodne sposoby spędzania czasu. Lasy pełne grzybów, rezerwaty, piesze szlaki, ścieżki rowerowe, spływy kajakowe, malownicze krajobrazy. Tak usytuowany hotel zapewni nam możliwość aktywnego i wartościowego spędzenia czasu za dnia, a bogaty pakiet zabiegów w SPA pomoże zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń – mówi specjalista z hotelu Libero w Miliczu.

Noclegi – na co zwrócić uwagę?

Wybierając nocleg w hotelu warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • czy dzieci nocują za darmo, jeśli tak, to do jakiego wieku? (część hoteli nie pobiera dodatkowych opłat za nocleg dzieci do 5 roku życia lub pozwala na dostawkę za niewielką dopłatą),
  • czy jest dostępny plac zabaw, kącik dla dzieci lub zabawy organizowane przez animatorów,
  • czy w hotelu są mile widziane zwierzęta?
  • czy opłata za nocleg obejmuje jedynie śniadanie, czy tez w pakiecie jest obiadokolacja?
  • czy parking hotelowy i Internet są płatne?
  • jeżeli nie jesteś zmotoryzowany, to koniecznie sprawdź czy da się wygodnie dotrzeć do hotelu środkami komunikacji miejskiej lub podmiejskiej,
  • czy hotel pobiera dodatkową opłatę za korzystanie z basenu, sauny lub jacuzzi i czy jest to dostęp limitowany?
  • jeżeli nie przywozimy własnych rowerów, to upewnijmy się czy hotel wypożycza rowery,
  • jakie atrakcje turystyczne są dostępne w pobliżu hotelu? Być może w pobliskich miejscowościach odbywają się właśnie miejscowe uroczystości, jarmarki, koncerty czy inne wydarzenia, które dodatkowo uatrakcyjnią nam pobyt.