surowce-wtorne
19 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Jak zagospodarować surowce wtórne?
5 (100%) / 1 głosów

Jak zagospodarować surowce wtórne?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są w dzisiejszych czasach skupy surowców wtórnych. Ich działalność jest nieoceniona w łańcuchu recyklingu – to dzięki nim segregacja surowców wtórnych przebiega sprawnie i efektywnie. Zarówno aluminium, złom, miedź, stal, jak i makulatura muszą zostać odpowiednio zagospodarowane. Losy naszej planety nie są Ci obojętne i interesujesz się ekologią? Dowiedz się, jak postępować z surowcami wtórnymi.

Czym są surowce wtórne?

Surowce wtórne to odpady, które można ponownie wykorzystać. Są to między innymi metale kolorowe, szkło, tworzywa sztuczne (np. butelki PET oraz odpady z tworzyw termoplastycznych), złom stalowy oraz żeliwny, a także makulatura (kartony, gazety). Wszystkie te surowce mogą zostać ponownie wykorzystane, jednak najpierw muszą trafić do skupu odpadów, który zajmie się ich segregacją.

Skup surowców wtórnych

Skup dysponuje specjalistycznym sprzętem do przetwarzania i segregowania odpadów oraz samochodami ciężarowymi przeznaczonymi do ich przewożenia. Dzięki jego działalności więcej odpadów podlega procesowi recyklingu. Skup surowców wtórnych Menesiak w Poznaniu działa w branży od 1990 roku i zajmuje się zarówno skupem, jak i sprzedażą surowców. Współpracuje z klientami biznesowymi oraz indywidualnymi i zajmuje się skupem metali kolorowych, żeliwnych, stalowych oraz aluminium, makulatury, tworzyw sztucznych i zużytych akumulatorów.

Co wyróżnia dobry skup surowców wtórnych?

Przede wszystkim skup surowców wtórnych powinien dysponować specjalistycznymi kontenerami na odpady produkcyjne oraz inne surowce wtórne. Ważne również, żeby pracownicy prowadzili staranną klasyfikację i weryfikowali skład chemiczny odpadów. Bez wątpienia dodatkowym atutem jest odbiór surowców na życzenie klienta oraz korzystne ceny i terminowe płatności. Zawsze wybierajmy skup surowców wtórnych, który spełnia wszystkie powyższe kryteria.

Pamiętajmy, że recykling jest bardzo ważny z punktu widzenia ekologii. Recykling złomu, tworzyw sztucznych i papieru jest niezwykle cenny. Ponowne wykorzystanie złomu, miedzi, czy aluminium nie wpływa negatywnie na ich właściwości, gdyż są one niezwykle odporne na obróbkę. Dzięki temu można je z powodzeniem przywrócić na rynek. Tego typu działania generują ogromne oszczędności i pozwalają zaoszczędzić mnóstwo energii. Dlatego tak ważny jest dynamiczny rozwój skupów surowców wtórnych z punktu widzenia ekologii.